تحریم‌های جدید وارد فاز «عملیات اطلاعاتی» می‌شوند

 به گزارش مشرق، مهدی محمدی در کانال تلگرامی خود در خصوص ابعاد جدید سیاست تحریمی آمریکا نوشت: آدام زوبین که سرپرست معاونت اطلاعات مالی و ضد تروریسم وزارت خزانه داری امریکاست، در جلسه اخیر استماع کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان اصطلاح مهمی به کار برده که ابعاد جدیدی از سیاست تحریمی این کشور در آینده را آشکار می کند.

زوبین گفته سیاست تحریمی فعلی امریکا «حذف واسطه های کلیدی» ایران است. این واسطه ها، هم افراد، نهادها و شرکت هایی را در بر می گیرد که که به محور مقاومت سرویس می دهند و هم شامل اعضای خود این محور است.

این رویکرد، بوضوح ثابت می کند امریکا در استراتژی جدید، تحریم را یک «عملیات اطلاعاتی» در نظر گرفته است نه یک اقدام کور و فله ای، همچنانکه چیزی شبیه به این تعبیر را حدود یک ماه قبل جک لو وزیر خزانه داری امریکا هم به کار برده بود.

اگر تحریم، از این به بعد، و با حضور فردی چون دیوید کوهن در مقام جانشین سازمان سیا، یک "عملیات اطلاعاتی" است، بنابراین ایران به عنوان اصلی ترین هدف این عملیات، باید هر چه بیشتر در تعامل با طرف هایی که به نام همکاری، سرمایه گذاری، تجارت، ارائه تضمین، مذاکره و ...، مسیر نفوذ اقتصادی را هموار می کنند محتاط باشد.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تحریم‌های جدید وارد فاز «عملیات اطلاعاتی» می‌شوند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات