امروز آمریکا اقتصاد ملی ایران را هدف قرار داده است

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار حسین دهقان وزير دفاع در مراسم تودیع و معارفه رئيس بازرسي و هماهنگ‌كننده وزارت دفاع ‌با بیان اینکه تمام فکر و ذکر مسئولان باید خدمتگزاری به مردم باشد، اظهار داشت: وقتی این خدمت دشوار می‌شود که انسان فقط با یاد و رضایت  خداوند قدم در عرصه خدمتگزاری بر می دارد .

سردار دهقان با بیان اینکه جبهه کفر خود را  همواره حق می‌داند، تصریح کرد:  دشمنان و استکبار جهانی دین الهی را نافی منافع خود می‌دانند و وقتی ما‌ را قبول خواهند كرد ‌ که به طور كامل از آنها تبعیت کنیم.‌

وزیر دفاع با بیان اینکه خداوند در قرآن می‌فرمایند کفار و منافقان با مسلمین همیشه در جنگ خواهند بود تا آنان دست از دین خود بردارند، خاطرنشان کرد: خداوند در ادامه در قرآن تاکید مجدد می‌کند با کفار بجگنید و از دین خود دفاع کنید تا بر آنان پیروز شوید.

وی در همین راستا تاکید کرد: بنابراین جامعه اسلامی باید هیمنه، اقتدار، شجاعت و صلابت خود را به رخ دشمن بکشد تا آنان نتوانند به خواسته‌هایشان برسند.

سردار دهقان زنده نگه‌داشتن فرهنگ ایثار و شهادت، توسعه توانمندی‌ها در تمام زمینه‌ها به‌ویژه  حوزه دفاعی و اقتدار ملی را از عوامل قدرت ملی جمهوری اسلامی ایران دانست و اضافه کرد: ملت ایران اسلامی طی 36 سال گذشته نشان داده‌اند در مسیر آرمان‌های انقلاب حرکت می‌کنند و با رهبری‌های امام خمینی (ره ) و مقام معظم رهبری تاکنون عقب‌نشینی دشمن را به همراه داشته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه دشمن همواره در صحنه حاضر  و تمام برنامه‌ها و حرکت‌های جمهوری اسلامی ایران را رصد می‌کند، گفت: دشمنان مدام بر روی نقاط قوت و ضعف ما برنامه‌ریزی می‌کنند  تا بتوانند از کوچک‌ترین رخنه‌ای، هدف پلید خود را اجرایی و به مراکز مهم و تصمیم ساز جمهوری اسلامی ایران نفوذ کنند.   

وزیر دفاع با هشدار به اینکه دشمنان به‌ویژه آمریکا  و عوامل و ازنابش دنبال این هستند تا به کشور نفوذ و عوامل قدرت ساز جمهوری اسلامی ایران را نابود کنند، گفت: اما جمهوری اسلامی ایران و در رأس آن مقام معظم رهبری با هوشیاری طی 36 سال گذشته نگذاشته دشمنان به پیروزی برسند که نمونه بارز آن ایستادگی ملت ایران در برابر ابرقدرت‌ها در 8 سال جنگ تحمیلی است.

وی با بیان اینکه آمریکا برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران روی چند نقطه اساسی متمرکز شده است، تصریح کرد: امروز  آمریکا اقتصاد ملی ایران را مورد هدف قرار داده‌اند تا با تضعيف آن نتوانیم به اقتدار ملي و دفاعی دست یابیم.

وی با بیان اینکه ملتی می‌تواند در بعد دفاعی باصلابت وارد شود که دارای اقتصادی قوی با قابلیت تأمین تمام نیازمندی‌های ملت باشد، خاطرنشان کرد: امروز جنگ اقتصادی بسیار مهم است چرا که دشمنان با اعمال تحریم‌های ظالمانه، ممانعت از ورود فناوری، جلوگیری از برقراری ارتباط ایران با سایر کشورها و .... نمی‌خواهند ایران اسلامی به اقتصادی توانمند دست یابد.

سردار دهقان راه انداختن جنگ روانی با ترویج اسلام‌هراسی، ایران‌هراسی و شیعه‌هراسی  را از دیگر برنامه‌های دشمنان علیه ایران اسلامی عنوان کرد و ادامه داد: امروز تمام کشورهای استکباری به سرکردگی عربستان و آمریکا  برای تأمین امنیت اسرائیل جنگ مذهبی را در منطقه به راه انداخته‌اند و متأسفانه یک سری از کشورهای نادان و وابسته منطقه با تأمین تجهیزات تروریست‌ها، از آنان حمایت می‌کنند.

وزیر دفاع از فضای مجازی به‌عنوان ابزار دیگر دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران نام برد و گفت:  دشمنان از این فضا برای سست کردن اعتقاد مردم، القای یاس و نامیدی در بین مردم، گرفتن اعتماد، شوق و امید از جوانان و ترویج فحشا هستند تا بتوانند عزم و اراده را از ملت ایران بگیرند.

وی با بیان اینکه ملت ایران در مسیر انقلاب تاکنون ثابت‌قدم و استوار بوده‌اند و هیچ کس نتوانسته جلوی عزم و اراده آنان را بگیرد، گفت: اما نظام سلطه و به‌ویژه امریکا در تلاش است تا چهره نورانی نظام اسلامی و مسئولان را مخدوش و به مراکز تصمیم ساز و مهم جمهوری اسلامی ایران نفوذ کنند تا مسیر ملت ایران را تغییر دهند.

سردار دهقان قطب‌بندی و قطب سازی را از دیگر تلاش‌های دشمنان برای نفوذ به کشور دانست و افزود: اگر می‌خواهیم انقلاب اسلامی ایران همچون 36 سال گذشته استوار و پایدار بماند باید با بصیرت اقدامات پلید دشمن را تشخیص و در برابر آن موضع تهاجمی بگیریم و به دنیا بگوییم که علت تمام مشکلات بشری و جنگ‌های منطقه و کشتار مردم مظلوم و مسلمان  کسانی هستند که ژست حمایت از حقوق بشر به خود گرفته‌اند.

وی در بخش ديگری از سخنان خود با بیان اینکه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امروز با تمام قدرت در مسیر خدمتگزاری و تأمین نیازمندی‌های نیروهای مسلح قرار گرفته است، گفت: امروز بحمدالله با تلاش و كوشش شبانه‌روزی متخصصين متعهد صنعت دفاعي با نیروهای مسلح در یک فضای تعاملی، تفاهمی و همکاری در حال حرکت و تقويت بنيه دفاعي هستیم.

در پایان این مراسم از زحمات و تلاش صادقانه امیرسرتیپ دکتر نصراله عزتی معاون پیشین هماهنگ کننده وزارت دفاع به پاس بیش از سه دهه تلاش درنیروهای مسلح بویژه 8 سال دفاع مقدس و عرصه صنعت دفاعی  تقدیر به عمل آمد و سردار سرتیپ پاسدار علیرضا تمیزی به عنوان معاون جدید هماهنگ کننده وزارت دفاع منصوب شد.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امروز آمریکا اقتصاد ملی ایران را هدف قرار داده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات