۷۰درصد جمعیت کشور در سن اشتغال

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: هرم جمعیتی کشور جوانان هستند و هم‌اکنون ۷۰ درصد جمعیت ما در سن اشتغال هستند.

به گزارش ایسنا، «رضا اسماعیلی» دیشب(جمعه ۷ خردادماه) در مراسم اختتامیه نمایشگاه اشتغال و کارآفرینی که در کاروانسرای شاه عباسی رفسنجان برگزار شد، اظهار کرد: در چند سال گذشته در رفسنجان حس شد کسانی که در بحث کارآفرینی فعالیت کردند دور هم جمع شوند تا از توان آن‌ها بهتر استفاده شده و یک هم‌افزایی شود و کنار هم بودن آنها به توسعه شهرستان رفسنجان کمک کند.

وی افزود: در این راستا نزدیک به ۳۰ نفر از موثرین خدمات و صنعت رفسنجان انجمن توسعه فرهنگ کارآفرینی را پایه‌گذاری کردند که پس از چند ماه این انجمن و تشکل شکل گرفت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان این‌که کارآفرینی بحث گسترده و مفاهیم وسیع و تعاریف متعددی دارد، تصریح کرد: مقرر شد با توجه به رکود حاکم در آن زمان این انجمن به حفظ وضعیت موجود کمک و بازارهای جدید و مشاغل جدیدتر را فعال کند. ضمن این‌که در کنار صنایع بزرگ، صنایع خرد و متوسط را داشته باشیم و بازار اشتغال شهرستان را فعال کنیم.

اسماعیلی افزود: کار انجمن توسعه فرهنگ کارآفرینی تازه آغاز شده و احتیاج به حمایت مجموعه مسئولان استان و شهرستان دارد و به شکلی که در رفسنجان انجام می‌شود در هیچ کدام از شهرستان‌های کشور انجام نمی‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بحث ایجاد شغل یکی از دغدغه‌های دولت‌های دنیاست و دولت تدبیر و امید به‌دنبال اشتغالزایی و رشد اشتغال است.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: ما دهه‌های ۵۰، ۶۰ و ۷۰ به‌دنبال رشد اقتصادی بودیم اما دولت تلاش خود را برای رشد اشتغالزا گذاشته است یعنی رشدی که همراه با اشتغال باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با اشاره به هرم جمعیتی جوان، گفت: ۷۰ درصد جمعیت کشور در سن کار است که به آن پدیده پنجره جمعیتی می‌گویند و بهترین موقعیت برای توسعه هر کشوری است که باید از آن استفاده کرد.

وی با بیان این‌که صنایع بزرگ در دنیا با هزینه‌های زیاد ایجاد شده و اشتغالش کم است و پاسخگو نیست، خاطرنشان کرد: باید در مشاغل خرد فعالیت داشته باشیم که در دنیا نیز همین گونه است.

این مسئول اظهار امیدواری کرد با سیاست‌های دولت در شورای عالی اشتغال حرکت جدی در بحث اشتغال شود که طرح حرکت در این زمینه طرح بسیار خوب مصوب است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان رفسنجان را شهری خاص با پتانسیل‌های زیادی دانست و خاطرنشان کرد: کمتر شهری در دنیا است که امکانات رفسنجان را داشته باشد. این شهرستان کشاورزی را با ۴۰۰۰ میلیارد تومان گردش مالی، صنعت مس را با ۵-۶ هزار میلیارد گردش مالی، صنایع خاص را با ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ میلیارد تومان گردش مالی سالانه در اختیار دارد که این گردش مالی با تعداد جمعیت شهرستان که دارد در سال می‌توانیم بهترین شغل‌ها و صنایع را از رفسنجان داشته باشیم.

[ منبع این خبر سایت الف-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۷۰درصد جمعیت کشور در سن اشتغال» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات