آیت‌ الله نوری: بر قیمت‌گذاری‌ها نظارت شودبه گزارش جهان به نقل از فارس، آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار مدیرکل امور اجرایی زکات اظهار کرد: کار شما بسیار مهم است، اسلام تأکید کرده تا فقر از میان برداشته شود،‌ اسلام می‌خواهد جامعه‌ای هماهنگ ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: از نظر فرهنگی، جهل و از نظر سیاسی، ظلم باید از میان برداشته شود، فقر سبب می‌شود جامعه به دو دسته تقسیم شود، به این وسیله وحدت و اتحاد از بین می‌رود.

این مرجع تقلید با بیان اینکه فقر در معارف اسلامی وجود ندارد، گفت: قوانین اسلام طوری تنظیم شده، به طوری که اگر به آن عمل شود، فقر به وجود نمی‌آید، اختیار انفال بر عهده پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) قرار داده شده و در زمان غیبت امام در اختیار فقیه و رهبر است.

وی خاطرنشان کرد: کل اراضی مانند معادن، جنگل‌ها و نیزارها در اختیار رهبر و مدیر مملکت است.

آیت‌الله نوری همدانی ادامه داد: باید برنامه‌ریزی شود تا اشتغال ایجاد و نعمت‌ها فراهم شود و اجناس ارزان در اختیار افراد قرار گیرد و فقر از بین برود.

وی عنوان کرد: شما در راه بزرگی قدم گذاشته‌اید، فقر عارضه‌ای است که در اثر عمل نکردن به اسلام روی می‌دهد، زکات امانتی در دستان شما است، بنابراین باید به فقرا برسد، کار شما مبارزه با فقر بوده، بنابراین از جنبه اقتصادی مهم است.

این مرجع تقلید تاکید کرد: باید در امر جمع‌آوری زکات جدی باشید، در موارد مناسب به مصرف زکات بپردازید تا کاستی‌ها و فقر از بین برود، زیرا فقر بزرگترین بلا برای انسان‌هاست.

وی با اشاره به اهمیت ریشه‌کنی فقر گفت: کسی که فقیر است و نمی‌تواند امرار معاش کند، روزگار سختی دارد، امیدواریم در نتیجه فکر و کار شما فقر از بین برود.

آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان اینکه دسته‌بندی احتیاجات و نیازها باید صورت گیرد، گفت: لازم است تلاش شود، نرخ‌ها بالا نباشد و نظارت بر قیمت‌ها صورت گیرد، اگر اینگونه نباشد هر کس هر طور می‌خواهد به تعیین قیمت می‌پردازد.

وی خاطرنشان کرد: باید سعی شود جهل، ظلم و فقر از بین برود،‌ تا همه مردم هماهنگ با یکدیگر باشند.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آیت‌ الله نوری: بر قیمت‌گذاری‌ها نظارت شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات