معاون استاندار خراسان رضوی: مقابله با آسیبهای اجتماعی اولویت اصلی است

سیدمحسن صادقی روز شنبه در نشست کارگروه زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی افزود: تشکیل اتاق فکر طلاق اقدامی مثبت برای مقابله با این پدیده مذموم است و توجه به حوزه زنان و خانواده به همین علت جز اولویتها قرار دارد.
وی گفت: در همین راستا افزایش میزان ازدواج و کاهش آمار طلاق از رویکردهای اصلی دولت برای مقابله با آسیبهای اجتماعی، تقویت نهاد خانواده و ارتقا جایگاه اجتماعی بانوان است.
معاون استاندار خراسان رضوی افزود: باید نقش بانوان به عنوان نیمی از جمعیت برای تحقق این مهم در نظر گرفته شود لذا فرمانداران می بایست در این زمینه راهبردهای لازم را در سطح شهرستانها اجرایی کنند.
وی ادامه داد: در قالب برنامه ششم توسعه رویکرد اجتماعی اقتصادی مورد تاکید قرار دارد نه رویکرد اقتصادی صرف، بنابراین باید کمیته ای برای تدوین برنامه ششم توسعه در قالب استانی با در نظر گرفتن مزیتها و ظرفیتهای هر شهرستان تشکیل شود.
صادقی گفت: باید میزان مشارکت اقتصادی زنان افزایش یابد و از بانوان توانمند در سمتهای مدیریتی استفاده کرد.
وی افزود: تصویب بیمه زنان خانه دار، توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و ساده سازی ارائه مجوز به سازمانهای مردم نهاد زنان از برنامه های دستور کار در حوزه زنان و خانواده است.
1922/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون استاندار خراسان رضوی: مقابله با آسیبهای اجتماعی اولویت اصلی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات