نمایش دو تکه پنجره های کروم در اندروید N

با وجود اینکه زمان زیادی از عرضه قابلیت نمایش دو تکه نگذشته است، اما به سرعت توانسته به یک قابلیت استاندارد در پلتفرم های موبایلی تبدیل شود. امروزه اندازه صفحه نمایش های دستگاه های موبایلی به قدری بزرگ شده اند تا شرکت ها را به این نتیجه برسانند که انجام دو کار به طور همزمان در یک صفحه نیز امکان پذیر است.

اما اگر بخواهید دو صفحه وب را به طور همزمان و هر یک را در یک تکه از صفحه نمایش تقسیم شده جستجو کنید چه؟ در iOS نیاز دارید که اپلیکیشن به خصوصی را برای انجام این کار نصب کنید. برای مثال نصب برنامه Sidefari این امکان را به شما می دهد اما در اندروید N نیازی به انجام این کار نیست.

مرورگر گوگل کروم اخیراً یک قابلیت کاربردی ارایه کرده است که اجازه می دهد پنجره های کروم را در هر دو بخش صفحه نمایش تقسیم شده ببینید. این قابلیت به جدیدترین نسخه بتای اندروید N اضافه شده است و می توان انتظار داشت که این قابلیت به نسخه نهایی سیستم عامل اندروید نیز راه پیدا کند. استفاده از این قابلیت بسیار آسان است اما ممکن است در ابتدا اینطور به نظر نرسد. برای استفاده از این قابلیت لازم است که مرورگر کروم را باز کرده و حالت نمایش دوتکه را انتخاب کنید. سپس هنگامی که منوی برنامه را باز می کنید، یک گزینه به نام "Move to other window" یا انتقال به پنجره دیگر را می ببینید که تب کنونی شما را به بخش دیگری از صفحه نمایش دو تکه منتقل می کند.

نمایش دو تکه پنجره های کروم در اندروید N

نمایش دو تکه پنجره های کروم در اندروید N

نمایش دو تکه پنجره های کروم در اندروید N

نمایش دو تکه پنجره های کروم در اندروید N

حالا شما فقط یک تب را به بخش دیگر صفحه نمایش منتقل کرده اید اما می توانید هر چند تب مورد نیاز خود را به هر قسمت از صفحه نمایش دو تکه باز کنید. اگر صفحه وب درست طراحی شده باشد، هنگام انتقال به حالت نمایش دو تکه فرمت آن تغییر می کند و سایز پنجره ها تغییر می کند. در مجموع یک گزینه بسیار عالی به این نسخه اضافه شده که بسیار راحت تر از استفاده دو مرورگر متفاوت در حالت نمایش دو تکه است.

منبع: تک شات

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نمایش دو تکه پنجره های کروم در اندروید N» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات