از مُدگرایی تا اوقات فراغت؛ موضوعات مورد توجه روزنامه های اصفهان

***معضل مُدگرایی و صرف یک میلیون تومان در ماه***
روزنامه نسل فردا ، 'معضل مُدگرایی' را بعنوان تیتر نخست خود برگزید و نوشت: ایرانیان بیش از یک میلیون تومان در ماه صرف مُد می کنند.
ادامه این مطلب حاکیست: این هزینه برای هر ایرانی، عددی حدود یک میلیون و 200 هزار تومان را شامل می‌شود! این آمار را حمید قبادی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرده که نشان دهنده اهمیت مقوله لباس و مُد در کشور است.صنعتی که سال‌هاست مغفول مانده و انواع و اقسام مُدهای فرنگی، جانشین مُدل های اصیل کشوری شده است.
در ادامه این گزارش آمده است: طراحان داخلی هم به شبکه‌های اجتماعی و فضای گسترده اینترنت دسترسی دارند، اما نتوانسته اند از آن به خوبی استفاده کنند.این در حالی است که مُد می‌تواند بخشی از فرهنگ جامعه شود؛ زیرا علاقه به مُد در میان مردم جامعه به‌صورت عادت درمی‌آید و به‌تدریج نمادی زیبا از فرهنگ آن جامعه می‌سازد و نباید نقش آن سطحی انگاشته شود.

*** آغاز به کار مجلس دهم در غیاب مینو خالقی***
روزنامه نصف جهان با مطلبی با عنوان 'ضیافت 1 – 20 ' به آغاز کار مجلس دهم در غیاب مین خالقی اشاره کرد و نوشت: دوره دهم مجلس شورای اسلامی از امروز رسما آغاز به کارمی کند. نمایندگان منتخب استان اصفهان در غیاب مینو خالقی امروز در افتتاحیه مجلس دهم شرکت می کنند.
در این مطلب افزوده شده است: در کل با ابطال آراء یک نامزد از مجموع 20 کرسی مجلس برای نصف جهان، تکلیف 19 کرسی مشخص است و وضعیت یک کرسی در انتخابات میان دوره ای که همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده برگزار می شود، مشخص خواهد شد.

*** بازارهای پسابرجام و نیازهای امروز کسب و کار***
روزنامه 'اصفهان امروز' نیز در سرمقاله صفحه کسب و کار خود با عنوان 'بازارهای پسابرجام و نیازهای امروز کسب و کار' به قلم سعید ابوالقاسمی نوشت: پس از برجام، همگان از این سخن گفتند که بازارها رونق دوباره‌ای خواهد یافت و با حضور شرکت‌های خارجی، رنگ کسب و کار در کشورمان تغییر خواهد کرد اما با همه این امیدواری‌ها، یک سوال، ذهن را به خود درگیر می‌کند و آن هم اینکه آیا اساساً برای ورود به بازارهای جهانی در دوران پسابرجام آماده‌ایم؟
در ادامه این مطلب آمده است: پاسخ اینجاست که بسیاری از کسب‌ و کارها برای ورود به بازار جدید، آمادگی لازم را ندارند در واقع، ما همواره منتظر می‌مانیم تا ببینیم چه اتفاقاتی رخ می‌دهد و سپس بر اساس آن اتفاق جدید، راهکاری بیابیم و طبق آن حرکت کنیم. بهترین استراتژی در بازار که تمامی اقتصاددانان دنیا هم به آن اعتقاد دارند، این است که پیشاپیش باید آمادگی برای ورود به بازار جدید را در خود ایجاد کرده‌ باشید.

***کمبودهای اوقات فراغت***
روزنامه 'کیمیای وطن' نیز در گزارشی با عنوان 'فراغت های اوقات فراغت' نوشت: متأسفانه در خصوص فراغت جوانان، مانند تحصیل، اشتغال و ازدواج آنان، بیشترین بار مسئولیت بر دوش خانواده هاست، زیرا برنامه های بسیاری از ارگانها و دستگاه ها برای فراغت جوانان از لحاظ کمی به شدت، محدود و ناکافی است و از سوی دیگر، کیفیت مطلوبی نیز ندارد.

*** 1300شهردار در راه اصفهان***
روزنامه اصفهان زیبا در گزارشی با عنوان ' 1300 شهردار در راه اصفهان' به بررسی اولین نشست مدیران شهرداری اصفهان با رایزنان 14 کلانشهر جهانی پرداخته است.
ادامه این مطلب حاکیست: شهرداری اصفهان تصمیم گرفته است تا به عنوان دروازه ورود فناوری های جدید با برگزاری اولین نمایشگاه و جشنواره بین المللی فناوری های نوین شهری از 27 تا 30 شهریور 95 زمینه حضور شرکت ها و سرمایه گذاران خارجی در شهرهای کشور و رفع مشکلات مدیریت شهری را فراهم کند.
گ / 6027/6020

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «از مُدگرایی تا اوقات فراغت؛ موضوعات مورد توجه روزنامه های اصفهان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات