نهادهای فرهنگی باید نمازجمعه را قرار گاهی فرهنگی بدانند

حجت الاسلام علی اسلامی نژاد در اولین جلسه فراگیر ستاد برگزاری نماز جمعه رضوانشهر که در سال جاری با رویکرد نماز جمعه قرار گاه فرهنگی در این شهرستان بر گزار شد ، افزود: همه ما در جهت تقویت نماز جمعه ملزم به ایفای وظیفه هستیم.
وی بیان کرد: هدف از تشکیل این گونه جلسات، مشورت و رسیدن به اهداف بلند جهت پیشبرد امور می باشد که با تقویت انگیزه نسبت به مضاعف کردن انرژی خودمان قدم برداریم و طبق فرموده امام راحل، کار برای رضای خدا دلسردی ندارد.
مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان گیلان گفت: خود سازی امری است که نباید از این مهم غافل باشیم و همه ما زیر یک تابلویی قرار گرفته ایم که دعا ها در آن محیط مستجاب میگردد و از این رو بر پایی نماز جمعه بسیار مهم و دارای اهمیت است.
وی در ادامه فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص نماز جمعه مهمترین قرار گاه فرهنگی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: باید تحت هر شرایطی این مهم تقویت گردد و نسبت به بر پایی پر بار نماز های جمعه اهتمام لازم را بعمل آوریم.
حجت الاسلام والمسلمین اسلامی نژاد افزود: نهادهای فرهنگی باید نمازجمعه را قرار گاهی فرهنگی بدانند چرا که نامگذاری این فریضه سیاسی عبادی از سوی رهبر معظم انقلاب به این عنوان، خط مشی ما را در قبال نماز جمعه مشخص می کند.
وی با اشاره به اینکه اجرای برنامه های فرهنگی در سطح هر شهرستان نیازمند تعامل دستگاه های فرهنگی است، افزود: ما باید نقشه راهی برای مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمن داشته باشیم و تشکیل شورای فرماندهی برای تقویت قرارگاه های فرهنگی مانند نماز جمعه با توجه به نیاز جامعه یکی از مورادی است که باید مدنظر قرار دهیم.
امام جمعه رضوانشهر هم در این جلسه گفت: طبق فرموده مقام معظم رهبری و با توجه به هجمه های همه جانبه فرهنگی از سوی دشمنان علیه ما، نیاز است تا قرار گاه فرهنگی در کشور تشکیل و از همه ظرفیت های موجود فرهنگی باید در این امور استفاده شود.
حجت الاسلام والمسلمین هادی حبیبی در خصوص لزوم تشکیل شورای فرهنگی در سطح محلات و روستا ها افزود: تشکیل شورا های فرهنگی محلات و روستا ها بسیار موثر است که در صدد راه اندازی آن هستیم.
همچنین در ابتدای جلسه علی گواهی مسئول ستاد برگزاری نماز جمعه در شهرستان رضوانشهر گزارشی از فعالیت های این ستاد ارائه نمود.
شهرستان رضوانشهر با حدود 80 هزار نفر جمعیت، 120 روستا و 810 کیلومتر مربع وسعت جغرافیایی در 70 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است که حدود نیمی از جمعیت این مناطق را اهل سنت شافعی مذهب تشکیل می دهند.
7293/6070

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نهادهای فرهنگی باید نمازجمعه را قرار گاهی فرهنگی بدانند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات