11 دستاورد برای 11 عضو شورای حکام میراث فرهنگی ناملموس

به گزارش روز شنبه خبرنگار میراث فرهنگی ایرنا، یدالله پرمون در سومین نشست عادی شورای حکام آسیای غربی (میراث ناملموس) که صبح امروز (شنبه 8 خرداد) در هتل لاله تهران آغاز به کار کرد، عنوان کرد: در کمتر از 4 سال به 11 دستاورد مهم در این شورا دست پیدا کردیم.
وی درباره این دستاوردها تشریح کرد: افزایش تعداد کشورها، تحکیم ظرفیت سازی بین سابیر بخش ها و سایر کشورها، افزایش آگاهی مربوط به میراث ناملموس جهانی، مشارکت فعال در بسیاری از مجامع منطقه ای و بین المللی، برنامه ریزی و سامان دهی پانل های کارشناسی در رویدادهای بین المللی بخشی از این دستاوردها است.
رییس پژوهشکده مردم شناسی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی دستی و گردشگری ادامه داد: همکاری با سایت های فعال بین المللی مرتبط، ارتقاء اهداف شبکه سازی در فضای مجاری،پیگیری امور از یونسکوریال، ایجاد زمینه برای مشارکت جوانان و جوامع محلی، تبلیغ برای مشارکت بیشتر بخش ها، حمایت از تولید محصولات سمعی و بصری و همچنین پیگیری های کوچک و بزرگ بخش دیگری از این موارد 11 گانه است که برای رسیدن به آن کوشیده ایم.
پرمون تاکید کرد: یکی از دستور العمل های مهم نشست امروز این است که جلسات شورای حکام را برای ادوار بعد هم تمدید کنیم و درباره انتخاب هیات مدیره و هیات اجرایی مذاکره کنیم.
سازمان یونسکو برای جلوگیری از یکسان‌سازی فرهنگی به ثبت تنوع و تکثر خرده‌فرهنگ‌ها و میراث ناملموس در زمره مهمترین اهداف پرداخته است و بر اساس کنوانسیون‌های موجود در حوزه میراث جهانی، تنوع بیان‌های فرهنگی و کنوانسیون پاسداری میراث فرهنگی ناملموس (2003) در سی‌و‌دومین نشست مجمع عمومی به تصویب رسیده است، یکی از مهم‌ترین اهداف یونسکو می‌باشد.
فراهنگ**3079**1569

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «11 دستاورد برای 11 عضو شورای حکام میراث فرهنگی ناملموس» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات