مدیرکل آموزش و پرورش: 45 درصد مدارس استان کرمان نوساز هستند

به گزارش ایرنا محمد محسن بیگی روز شنبه در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ ساز استان کرمان افزود: هفت هزار و شش باب مدرسه در استان کرمان وجود دارد که چهار هزار و 800 مدرسه‌ آن دولتی است.
وی بیان کرد: حدود 650 هزار دانش‌آموز در استان کرمان وجود دارد و این تعداد دانش‌آموز در سراسر و دورافتاده‌ترین نقاط استان کرمان مشغول به تحصیل هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: دولت برای تحصیل این دانش‌آموزان یک وظیفه را به عهده دارد و براساس ظرفیت اقدام می‌کند اما این کفایت نمی‌کند.
وی با بیان اینکه اقدام خیرین مدرسه‌ساز نشانه رشد فکر و عقلانیت آنهاست افزود: باید شکرگذار خداوند باشیم که به ما اجازه داده است با استفاده از عقل و فکر پا در مسیری بگذاریم که یکی از خصوصیات اصلی انسان است.
محسن‌بیگی گفت: خیرین مدرسه‌ساز با حضور و مشارکت خود برای انجام صدقه جاریه به کمک دولت می‌آیند و جایی برای انجام خیر مناسب‌تر از آموزش و پرورش نیست.
وی گفت: در تاریخ انقلاب اسلامی و بیانات امام (ره) و مقام معظم رهبری در رابطه با تعلیم و تربیت نسبت به سایر موضوعات بسیار پررنگ‌تر است.
وی تاکید کرد: علم امروز در جهان به عنوان قدرت اول حرف و سخن می‌گوید زیرا همه زیرساخت‌های کشور بر توسعه علمی قرار دارند و هیچ توسعه دیگری بدون توجه به آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت پایدار نخواهد بود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: بر همین اساس صدقه جاریه، کمک به تجهیزات مدرسه و رفع نیازهای دانش‌آموزان اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند و در استان کرمان هیچ شهرستان و منطقه‌ای وجود ندارد که به مدرسه‌سازی نیاز نداشته‌ باشیم.
وی با اشاره به اینکه در شهر کرمان به شدت دچار کمبود فضای فیزیکی آموزشی هستیم ادامه داد: اگر خیرین به کمک آموزش و پرورش می‌آیند سبب شادی دانش‌آموزان مناطق محروم می‌شوند.
محسن بیگی گفت: از کمک ها و زحمات خیرین قدردانی می کنیم و امیدواریم روز به روز این فرهنگ بین آحاد جامعه نهادینه شود که کمک به تحصیل علم بالاترین ثواب و پاداش در نزد خداوند و اثرگذاری در سلامت، افزایش قدرت و توسعه کشور دارد.
وی تاکید کرد: دانش‌آموزان امروز متولیان آینده کشور هستند و اگر امروز شرایط برای تحصیل آنها تسهیل شود به طور قطع مدیران موفق‌تری در آینده کشور خواهند بود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: از خیرین عزیز انتظار داریم که بعد از تکمیل پروژه ها آنها را رها نکنند.
هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان کرمان با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و مشارکت‌های مردمی و خانواده وزارت آموزش و پرورش، معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور و جمعی از مسئولان استان و خیرین مدرسه ساز در پردیس شهید باهنر فرهنگیان کرمان برگزار شد.
7437/3028

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیرکل آموزش و پرورش: 45 درصد مدارس استان کرمان نوساز هستند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات