معاون صدا و سیمای فارس:توجه به اقوام مختلف، ملاک صدا و سیما در تهیه برنامه هاست

سیدمحمدحسن نبوی زاده، شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: استان فارس دارای خرده فرهنگ ها و اقوام مختلفی است که تاکنون شبکه استانی فارس در معرفی این فرهنگ ها اقدامات مهم و موثری انجام داده است.
وی با بیان اینکه توهین به اقوام مختلف خط قرمز ما در صدا و سیمای فارس است افزود: تاکید امام راحل بر ایجاد همبستگی و وحدت کلمه بود و این موضوع همواره در دستور کار برنامه سازان و فعالان رسانه ملی به ویژه شبکه های استانی به دلیل برخورداری از اقوام مختلف، قرار دارد.
نبوی زاده با اشاره به برنامه 'خوشا شیراز' اظهارداشت: اجرای برنامه های زنده مشکلات ویژه ای دارد که مردم نباید اشتباه های میهمانان این برنامه ها را به پای صدا و سیما بگذارند.
وی اضافه کرد: هفتم خردادماه جاری میهمان برنامه 'خوشا شیراز' به طور غیر عمد، مطلبی را در مورد یکی از اقوام کشورمان بیان کرد که بلافاصله از طریق رسانه ملی از مردم غذرخواهی کرد و صدا و سیمای فارس نیز با پخش برنامه های ویژه از آداب و سنن و سرودهای متعلق به آن منطقه سعی در جبران این اشتباه کرد.
او ادامه داد: مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس نیز به دلیل اشتباه پیش آمده در تماسی با مسئولان دو شهرستان که این قوم در آنها زندگی می کنند، توضیحات خود را ارائه و از مردم این دو شهرستان عذرخواهی کرد.
نبوی زاده اظهار داشت: دست اندرکاران صدا و سیمای مرکز فارس بر این باورند، معرفی آداب و رسوم، فرهنگ ها و خرده فرهنگ های موجود در این استان به جامعه و به ویژه نسل جوان امری لازم و ضروری است و این مهم را با جدیت دنبال می کنیم.
هفتم خرداد ماه جاری در برنامه 'خوشا شیراز' که در سیمای مرکز فارس تهیه و از چند شبکه ملی پخش می شود، یکی از میهمانان این برنامه در بیان خاطرات خود در باره یکی از اقوام ایرانی مطلبی را بیان کرد که با واکنش برخی از تماشاگران و شهروندان مواجه شد.
دراین برنامه که به صورت زنده پخش می شد، میهمان این برنامه و مدیر کل صدا و سیمای مرکزفارس بابت خاطره مطرح شده از این قوم ایرانی غذرخواهی کردند.
3002 /6118

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون صدا و سیمای فارس:توجه به اقوام مختلف، ملاک صدا و سیما در تهیه برنامه هاست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات