سهم ۱۴ تریلیون دلاری اینترنت از GDP/ لزوم بازتعریف وزارت ارتباطات

به گزارش خبرنگار مهر، سعیدرضا عاملی امروز شنبه در همایش سراسری مدیران روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به گسترش نقش اینترنت و فضای مجازی در زندگی مردم و اقتصاد گفت: زمانی وزارت پست، تلگراف و تلفن به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تغییر نام داد و در شرایط کنونی با فراگیری اینترنت، گریزی نیست که عنوان وزارت ارتباطات را بازتعریف کنیم.

وی با تاکید براینکه در سال ۲۰۲۵ حدود ۹۱ درصد از کشورهای توسعه یافته و ۶۹ درصد اقتصادهای نوظهور از اینترنت استفاده می کنند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر حجم GDP دنیا ۱۰۷ تریلیون دلار است که ۱۴.۷ تریلیون دلار مربوط به اینترنت می شود.

این عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینکه کشور هلند سال ۱۹۹۲ وزارت اینترنت تشکیل داد ادامه داد: نیازمند بازنگری در ساختار وظایف روابط عمومی براساس این مهم هستیم.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد امور اداری در کشورهای توسعه یافته به فضای مجازی منتقل شده است، اظهار کرد: در واقع با این کار زندگی اول در کنار زندگی دوم قرار گرفته است.

استاد گروه ارتباطات و مطالعات آمریکای دانشگاه تهران عنوان کرد: متأسفانه جایگاه روابط عمومی سازمان های ما درخور وظایف شان نیست و در دوره اخیر هم شاهد تنزل جایگاه آنها بودیم. متناسب با ظرفیت های فناوری، ساختار کاری روابط عمومی ها نیز باید به شکل مداوم در حال تغییر باشد.

وی عنوان کرد: روابط عمومی مسئول سواد اینترنتی در سازمان ها است. برخلاف کسانیکه تصور می کنند ICT شغل ایجاد نمی کند باید گفت به ازای هر ایجاد شغل در این حوزه ۲.۳ شغل دیگر ایجاد می شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سهم ۱۴ تریلیون دلاری اینترنت از GDP/ لزوم بازتعریف وزارت ارتباطات» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات