با سکانداری رهبر انقلاب مشکلات حل می‌شود

سید حسن خمینی تولیت آستان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران گفت: با سکانداری رهبر انقلاب اسلامی مشکلات، حل می‌شود.

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری تسنیم  حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی تولیت آستان حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی، بعد از ظهر امروز شنبه هشتم خرداد در مراسم تجدید بیعت منتخبین دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با آرمانهای بنیانگذار انقلاب اسلامی، گفت: توفیق بزرگی است که امروز در خدمت نمایندگان و منتخبین بزرگوار مردم ایران اسلامی در جوار حرم امام راحل و چند صد متری جوار شهدای عالیقدر هستم. 

وی ادامه داد: اگر ایثار و خون شهدای بزرگوار نبود، آسایش امروز جامعه ما حاصل نمی‌شد و امکان رقابت در درون خانواده نظام به وجود نمی‌آمد.

 تولیت آستان حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی با تشکر از هاشم زائی رئیس سِنی دهمین دروه مجلس شورای اسلامی افزود: شاهد ششمین افتتاح مجلس در جوار حضرت امام خمینی (ره) همراه با نمایندگان مردم هستم، گویی چند روز پیش بود که مراسم افتتاح [مجلس] پنجم انجام شد و دوستان نماینده در آن دوره به حرم امام راحل آمدند و در آن دوره بحث رقابت برای ریاست بین آقایان ناطق نوری و عبدالله نوری بود.

 سیدحسن خمینی تصریح کرد: چهار سال گذشته نیز به مانند برق و باد گذشت و این موضوعات را از این جهت اشاره می‌کنم که دوستان واقف به این موضوع باشند که روزها به سرعت می‌گذرد البته دوستان به این مسئله واقف هستند بنابراین باید قدر این روزها را بدانیم و ان‌شاء‌الله روزهای خوبی در پیش داشته باشیم.

وی بیان کرد: تجربه بزرگ رهبری امام خمینی (ره) در کدام سرزمین اندیشه، ریشه داشته که در حال حاضر بنیادگرایی مسموم در حوزه تفکر نداریم و اگر به این تفاوت به صورت بنیادین اندیشیده و پرداخته شود، تزئین آینده جمهوری اسلامی در آن است.

تولیت آستان مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی با بیان اینکه بنیادگرایی سلفی در جهان اسلام فاجعه است، گفت: بنیادگرایی سلفی یک مصیبت و لکه ننگ و باعث خجالت مسلمانان است.

سیدحسن خمینی افزود: عنصر عقلانیت در حوزه اندیشه اهل بیت(ع) است و در فضای عمومی تفکر امام (ره) و مجتهدین شیعه رسوخ پیدا می‌کند و تفکر پیشتاز عرضه می‌دارد و هیچ گزافه نیست که بگوییم اندیشه امام خمینی (ره) یک اندیشه روشنفکرانه در حوزه نظام فکری جامعه اسلامی است.

تولیت آستان حرم امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: انقلابیون هیچ آبشخور متحجرانه نداشته‌اند و مبارزه با تحجر در کنار دینداری شاکله اصلی نظام جمهوری اسلامی است.

سید حسن خمینی بیان داشت: هدف جمهوری اسلامی بازگرداندن تفکر به جامعه بشری و همچنین بازگشت معنویت دینی به جامعه است و اینکه باید جامعه در زندگی انسانها نقش بازی کند.

وی ادامه داد: جمهوری اسلام سکولاریسم را نفی می‌کند و به هرگونه تفکر ماتریالیسم نه می‌گوید، اما در عین حال فکر آن متحجرانه نیست و آینده تفکر اسلامی از گذشته پرافتخار آن، جدا نیست، اما آینده به دستان باکفایت و با عقل مردم ساخته می شود.

تولیت آستان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران افزود: هر اندیشه‌ای که به تضعیف بنیانهای دینی و ظواهر شرعی منجر شود، از عوامل تضعیف پایه‌های نظام است و هر چه ریشه تحجر تقویت شود، موضوع از اندیشه‌های امام راحل دور می شود.

سیدحسن خمینی تصریح کرد: پیوند عقلانیت و دین درس امام خمینی (ره) برای آینده جامعه است و میراثی است که باید به آن اتکا کرد تا بتوان آینده را ساخت و اگر بیشتر روی سخنان چند سال آخر عمر مبارک امام راحل توجه کنیم، ایشان بر سر مقدس مآب‌ها فریاد می‌زد، تا جایی که اظهار داشتند اگر در این راه شهید بشوم، ارزش دارد.

وی گفت: تحجر عنصری است که باید فارغ اصلی میان ما و داعش دانسته بشود. چه نامه‌هایی در حوزه موسیقی و حضور زنان در جامعه به امام راحل نوشتند و انتقادهایی به ایشان در حوزه تدریس حکمت و تبیین عقلانیت وارد آوردند، اما باید به این نکته توجه شود که دینداری و نفی تحجر باید در کنار هم باشد.

تولیت آستان مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ادامه داد: توجه به عنصر زمان و مکان در موضوع اجتهاد مطرح است که متاسفانه گاهی مغفول مانده و مدتها از ادبیات سیاسی ما خارج شده است، این در حالی است که باید به مراد امام راحل که دائماً در سالهای آخر عمر بابرکت خویش تاکید داشتند، توجه شود.

سیدحسن خمینی بیان کرد: باید به عنصری به نام مصلحت نظام توجه شود، به دلیل اینکه می‌تواند احکام اولیه را در نقاطی کنار بگذارد، توجه به مصالح جامعه اسلامی و مصالح مردم و توجه به اینکه جامعه و نظام اسلامی باید بن بستها را بشکند، از ضروریات است.

وی افزود: قید اطلاق در حوزه ولایت فقیه که امام خمینی(ره) در سالهای آخر عمر مطرح کردند، قید مترقی و بیانگر این است که حوزه تقنین، اجرا و احکام متوقف به احکام اولیه نیست. بدین معنا که برای حاکم اسلامی هیچ چیز بالاتر از مصالح اسلام و جلوه زیبا و مترقی از دین اسلام برای جهانیان در مرحله دوم، هیچ قیدی پیش روی آن نیست.

تولیت آستان مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی بیان کرد: باید به اجتهاد پویا و نقش زمان و مکان در اجتهاد توجه شود که در تقلید داعش این موضوعات نیست.

سیدحسن خمینی با بیان اینکه اسلام بن‌بست ندارد، تصریح کرد: با توجه به موضوعات مذکور برای حاکم اسلامی و نظام اسلامی جلوه زیبا از دین یک ارزش است که آبروی نظام است.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی علاوه به جهت سلب، نفی تمام پستیهای جهان را دارد و یک بیان ایجابی دارد و جمهوری اسلامی جهت ایجاب و ثبوت تفکر است، اما داعش فقط نفی دارد که متاسفانه در برخی از تفکر اخباریهای خود نیز این موضوع را داریم، امروز واقعا اگر بخواهیم براساس انتظارات امام راحل (ره) کار کنیم، باید کارایی نظام اسلامی را بالا ببریم و اجازه ندهیم که متهم به نارسایی در حل مشکلات شویم.

تولیت آستان مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی خطاب به منتخبان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: عزم و همت دوستان و همچنین سکانداری رهبر انقلاب اسلامی در کنار دولت توانا می تواند مشکلات را حل کند، با وجود اینکه معضلات زیاد است، اما تواناییها نیز در سطح بالایی است.

وی تصریح کرد: فقر و مشکلات و مسائل اجتماعی که این روزها بیشتر به آن توجه می‌شود باید حل شود و عقلانیت انقلاب عنصر ارزشمندی است که با اتکا به قبل باید شرایط و ظرفیتها شناخته شود تا جمهوری اسلامی به اوج کارایی دست یابد.

تولیت آستان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در پایان افزود: از دکتر لاریجانی رئیس مجلس در دوره نهم تشکر می‌کنم و همچنین برای دوستان جدید به خصوص دکتر عارف که رأی اول تهران با ضریب بالا کسب کرد آرزوی موفقیت دارم، به دلیل اینکه اعتماد مردم سرمایه بزرگی است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «با سکانداری رهبر انقلاب مشکلات حل می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات