چنگ و دندان نشان دادن اصلاح‌طلبان به حاج قاسم از ترس حضورش/ حرفهای آشنا و رقیب تراشی زود هنگام برا روحانی/ رفتار عجیب و جالب تولیت آستان قدس

فعالان اصلاح طلب و اصولگرا در کانال های تلگرام خود به تحلیل و بررسی مسائل روز می پردازند. برخی از این تحلیل ها در ادامه خواهد آمد. سرویس سیاسی فردا: فعالان اصلاح طلب و اصولگرا در کانال های تلگرام خود به تحلیل و بررسی برخی مسائل روز می پردازند. گزیده ای از این تحلیل ها را در ادامه می خوانید.
این جماعت بدون چیزک چیز می سازندعبدالله گنجی مدیر مسئول روزنامه جوان نوشته است: چند روز پيش زيبا کلام خطاب به قاليباف و رضايي نوشت که شما گزينه رياست جمهوري نيستيد چرا که حاج قاسم گزينه اصلي اصول گريان است. دو روز پيش مشاور رييس جمهور از حاج قاسم خواست که به عنوان اسطوره باقي بماند و وارد بازي کليد -گازانبر نشود. شنبه روزنامه دولت در خبرهاي ويژه اش  تيتر زد:بگذاريم حاج قاسم اسطوره دفاع از حرم بماند.وشنبه هفته نامه صداي کارگزاران عکس حاج قاسم را کنار احمدي نژاد به عنوان کانديد رياست جمهوري به چاپ رساند.در ان سوي ماجرا کوچکترين حرف وحديثي وجود ندارد .اما اين جماعت اين هنر را دارند که بدون چيزک هم چيزي بسازند.به نظر مي رسد دستمالي و خراب کردن نيروهاي انقلابي بخشي از اين سناريو است.انان که امروز دغدغه حرم پيدا کردند مي خواهند زحمات شبانه روزي حاج قاسم را نه براي حرم وخدا که براي رياست جمهوري تقليل دهند و از قضا دنبال اسطوره سوزي هستند وگرنه از هيچ خبر توليد نمي کردند .اين بازي کثيف نياز به عذر خواهي دولت به خاطر حاشيه سازي  دروغ مشاورش دارد.


 حسام الدین آشنا؛ آغاز چالش بزرگ برای رئیس جمهور و رقیب یابی زودهنگام برای او
فرید مدرسی از فعالان اصلاح طلب در کانال خود نوشته است: هنوز برابر توئیت جدید حسام الدین آشنا (مشاور رئیس جمهور) حاج قاسم سلیمانی موضع نگرفته است و با توجه به شیوه رفتار سیاسی او، بعید است موضع بگیرد اما این توئیت و بازتاب هایش قطعا بهترین تبلیغات سیاسی برای سلیمانی خواهد بود. آشنا با این اقدام، رقیبی قدرتمند را برابر روحانی قرار داد و شاید به نوبه خود خواسته است دست جناح مقابل را باز کند و خبر را بسوزاند که اگر اینگونه هم باشد، بازی زودتر از موعد آغاز شد.به طوری که هنوز ۲۴ ساعت از توئیت مشاور حسن روحانی، نگذشته است که مشاوران محسن رضایی و محمدباقر قالیباف پا به میدان مواجهه عریان و تند علیه دولت گذاشتند. این واکنش سریع، نشان می دهد که قالیباف و رضایی از کاندیداتوری سلیمانی برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ به شدت استقبال می کنند.
رفتار درس آموز تولیت محترم آستان قدس؛ کاش دیگر مسئولان نیز بیاموزند
احدیان مدیرمسئول روزنامه خراسان نوشته است: صبح امروز تلفنم  زنگ زد، پشت خط فردی  گفت: «از دفترتولیت آستان قدس زنگ می زنم، حاج آقای رئیسی می خواستند با شما صحبت کنند».در ذهنم احتمالات متعدد را که ایشان با من چه فرمایشی دارند را بررسی کردم اما صادقانه می گویم به هیچ وجه این احتمال را که ایشان برای تشکر زنگ زده باشند، به ذهنم خطور نکرد. 
بر اساس خبرهایی که از مدل کاری و رفتاری حجه الاسلام والمسلمین رئیسی به ما می رسید،  ویژگی «شنیدن» در ایشان برایم روشن شده بود که باعث شد در یادداشتم در روزنامه خراسان (دوشنبه ۳ خرداد 1395) به آن تصریح کنم. اما صادقانه عرض می کنم به هیچ وجه پیش بینی نمی کردم این صفت در ایشان تا این حد برجسته باشد، به طوری که شخص ایشان، در تماسی تلفنی به صورت مستقیم و بدون واسطه بابت یادداشتی که  پیشنهادهایی را به ایشان ارائه کرده بودم تشکر کنند و ما را به ادامه دادن این مدل تشویق کنند. 
برای من که سال ها در روزنامه مردمی خراسان  روزنامه نگاری کرده ام چنین مساله ای اتفاق نیافتاده یا به ندرت اتفاق افتاده است که مسئولی با رده های مسئولیتی بسیار پایین تر از تولیت آستان قدس، تماس بگیرد یا حتی پیغام بفرستد که: «بابت نکات ذکر شده تشکر می کنم . از آن ها استفاده می کنم و از شما می خواهم که اگر بازهم نکاتی بود، حتما بنویسید.حتی اگر نمی توانید در روزنامه منتشر کنید، به صورت هایی دیگر به من منتقل کنید و علاوه بر آن بعنوان پل ارتباطی مردم و مسئولان، حرف ها و دیدگاه مردم را نیز منتقل کنید.که همانطور که نوشتید انشاءالله ما گوش شنوا خواهیم داشت و همه درحال تلاش هستیم بتوانیم وظیفه خود را به درستی انجام دهیم».
بی تردید این رفتار «مسئولانه» و «متواضعانه» باعث می شود امثال من روزنامه نگار و افرادی بسیار کارشناس تر از من، بیش از پیش وظیفه خود بدانند تا جائیکه توان دارند، به صورتی موثر و دلسوزانه در حرکت رو به جلوی آستان قدس رضوی، با همدلی به ایشان و همکاران شان  کمک کنند. 
نتیجه این «شنیدن» و  «تواضع» ایجاد همدلی و هم افزایی برای خادمی بهتر قطب مادی و معنوی ایران یعنی امام هشتم (ع) است. درسی که کاش دیگر مسئولان نیز بیاموزند و عمل کنند.
چرا گزارش بدعهدی غرب منتشر نمی شود؟یاسر جبرائیلی نیز در کانال خود نوشته است: گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی منتشر و تایید شد که ایران به تمامی تعهدات خود در برجام پایبند بوده است.در جریان مذاکرات یکی از خواسته های جدی ما از تیم این بود که یک کارگروه بین المللی نیز برای نظارت بر لغو تحریم ها تشکیل شود تا در فواصل معین انجام تعهدات غرب را گزارش کند. اما تیم مذاکره کننده، این پیشنهاد را نپذیرفت، یا نتوانست در توافق بگنجاند.در مقطع فعلی که برجام منعقد شده است و نمی توان مفادی بدان افزود، این درخواست منطقی را به صورت کاملا حداقلی و در سطح داخلی مطرح می کنیم: چرا هیئت نظارت بر برجام، مانند آژانس، گزارش ماه به ماه درباره نحوه عمل غرب به تعهدات خود و مهم تر از آن، جزئیات دستاوردهای برجام را منتشر نمی کند؟ عدم انتشار چنین گزارش هایی، این شائبه را تقویت می کند که هیئت مذکور نمی خواهد نقض برجام یا بی دستاوردی آن را اعلام عمومی کند. 
دلیل پافشاری اصلاح طلبان بر عارفعبداللهی سردبیر همشهری خردنامه درباره پافشاری اصلاح طلبان بر عارف نوشت: رقابت اصلاح طلبان با لاریجانی برای صندلی ریاست می تواند از هضم سیاسی آنها در جریان سوم جلوگیری کند، یک اصولگرا را قدرتمندتر از قبل نکند و کماکان آنها را به عنوان قطب مهم سیاست معرفی کند. این می تواند یک دستاورد مناسب برای این طیف باشد.
ظهور جریان اعتدال در انتخابات 92 هر چند بخشی از خواسته های اصلاح طلبان را محقق کرد، اما همان گونه که تئوریسین های اصلاحات اظهار کرده اند، اعتدال چیزی جز یک روش سیاسی نیست؛

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چنگ و دندان نشان دادن اصلاح‌طلبان به حاج قاسم از ترس حضورش/ حرفهای آشنا و رقیب تراشی زود هنگام برا روحانی/ رفتار عجیب و جالب تولیت آستان قدس» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات