زنگ خطر کاهش ارتباطات بین اعضای خانواده

مشاور شهردار تهران در امور بانوان گفت: در دنیای امروز ارتباط اعضای خانواده بسیار سطحی و کم شده است و این وضعیت یک زنگ خطر است.

به گزارش مهر، زهرا سادات مشیر در گردهمایی یاران کوثر افزود: زنان از ویژگی‌های خود باید در زمینه افزایش عشق و محبت در خانواده بهره ببرند.

وی با تاکید بر ضرورت برخورداری زنان از توانایی حل مساله گفت: زندگی همه انسان‌ها، مسائل متعدد، متنوع و پیچیده‌ای دارد. پاک کردن مساله یا نادیده گرفتن آن موجب افزایش چالش در زندگی می‌شود. بنابراین باید هرچه زودتر مسائل را حل کرد تا آسیب‌های کمتری به زندگی وارد شود. از سوی دیگر باید در زندگی به معنویت و خدامحوری توجه کرد.

مشاور شهردار تهران در امور بانوان با بیان اینکه جهان امروز جهان ارتباطات است، اضافه کرد: با وجود امکانات ارتباطی مختلف اما ارتباط انسان‌ها دچار مشکل است و این یک زنگ خطر برای یکایک ماست. ما نباید در فضای مجازی منفعل باشیم و لازم است در زندگی خود در جهت ارتباط بیشتر با خودمان، خانواده و محیط اطراف عمل کنیم. این در حالی است که در دنیای امروز ارتباط افراد با خود، اعضای خانواده و محیط پیرامونی بسیار سطحی و کم شده است و ترجیح می‌دهیم در غیر از فضای حقیقی جست‌وجو کنیم و این وضعیت یک زنگ خطر است.

مشیر با تاکید بر ضرورت صرف وقت برای ارتباط با اعضای خانواده گفت: ممکن است به علت تفاوت بین نسلی نتوان ارتباط کاملی را با فرزند برقرار کرد، اما لازم است با وجود این تفاوت‌ها با اعضای خانواده ارتباط موثری داشته باشیم.

وی تاکید کرد: امروزه گفته می‌شود که گذشته سپری شده و آینده هنوز فرا نرسیده است، بنابراین لازم است زمان حال را دریابیم. این در حالی است که اگر قصد داشته باشیم در مسیر زندگی گام‌های استواری برداریم، لازم است به زمان و ابعاد آن توجه کنیم.

مشاور شهردار تهران در امور بانوان افزود: نباید گذشته عامل بازدارنده‌ای برای ما باشد ولی باید از آن درس بگیریم تا در حال و آینده مرتکب خطا نشویم، علاوه بر آن اگر برای آینده برنامه دقیق و هدفمندی نداشته باشیم، زمان حال آسیب می‌بیند.

مشیر اضافه کرد: در زندگی نباید درصدد باشیم که هر موضوعی را راحت به دست آوریم، چراکه آنچه به راحتی به دست بیاید، به آسانی نیز از دست می‌رود، بنابراین لازم است پشتکار داشته باشیم و هدفمند در زندگی خود عمل کنیم.

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زنگ خطر کاهش ارتباطات بین اعضای خانواده» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات