مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی شد

مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی شدعبدالعلی علی‌عسکری، رئیس سازمان صداوسیما در حکمی مرتضی میرباقری را به معاونت سیما انتخاب و منصوب کرد تا بدین ترتیب، خبر «تابناک» درباره مهم‌ترین تغییر در رسانه ملی رسماً به وقوع بپیوندد.

به گزارش «تابناک»، عبدالعلی علی‌عسکری، رئیس سازمان صداوسیما با جابجایی علی اصغر پورمحمدی و مرتضی میرباقری در معاونت سیمای رسانه ملی موافقت کرد تا میرباقری که سابقه درخشان معاونت سیما را در کارنامه دارد، دوباره کرسی مدیریت تلویزیون را بر عهده بگیرد؛ اتفاقی که «تابناک» پیش از این با جزئیات، از آن خبر داده بود و اکنون جنبه عملیاتی یافته است.

میرباقری پس از سه جلسه با علی‌اصغر پورمحمدی و به طور ویژه نشست‌های فشرده‌ای که روز پنجشنبه با حضور علی عسکری در رسانه ملی جریان بوده و اصرارهای مکرر پورمحمدی، این مسئولیت را پذیرفت و مجدد به جام جم بازگشت. میرباقری در دولت هفتم به عنوان نخستین رئیس سازمان ملل جوانان منصوب شد و بعدها به رسانه ملی آمد و معاون سیما شد؛ اما یکباره برکنار و علی دارابی جانشینش شد.

میرباقری که اکنون قائم‌مقام وزیر کشور دولت یازدهم در امور اجتماعی و فرهنگی است، به تازگی به عنوان مسئول ساماندهی، هماهنگی و نظارت بر سواحل کشور منصوب شده بود. او همچنین به تازگی  با حکم محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، به سمت رئیس کمیسیون اجتماعی منصوب شد، ولی اکنون باید دوباره در رسانه ملی برای ارتقای کیفی این مجموعه عظیم بکوشد.

مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی شد

علی‌عسکری ضمن قدردانی از تلاش‌ها و زحمات ارزشمند علی اصغر پورمحمدی در مدت تصدی معاونت سیما، دکتر میرباقری را به مقابله مؤثر با جنگ نرم دشمن و آرایش رسانه ای نظام‌سلطه، بهره گیری از الگوی کارآمد و اثربخش مهندسی و مدیریت پیام، ارتقای سطح کیفی و هنری تولیدات تلویزیون، استفاده از هنرمندان نخبه و متعهد، گسترش و تعمیق دین‌باوری و ارزش های اخلاقی، معنوی و انقلابی، ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی و تحکیم بنیان خانواده، همکاری صمیمانه با قوای سه‌گانه و دیگر دستگاه‌های اجرایی کشور و ارتقای ضریب نفوذ رسانه با استفاده از فضای مجازی و فرآیندهای تعاملی در این عرصه توصیه کرد.


متن حکم رئیس رسانه ملی به مرتضی میر باقری به این شرح است؛

«جناب آقای دکتر مرتضی میر باقری

نظر به مراتب تعهد، دانش و تجارب ارزشمند مدیریتی جنابعالی در رسانه ملی،به موجب این حکم، جنابعالی را به عنوان «معاون سیما» منصوب می‌کنم.

بهره‌گیری از الگوی کار آمد و اثربخش مهندسی و مدیریت پیام؛ عمق بخشی به برنامه‌ها با ابتنا بر مطالعات مخاطب پژوهی؛ مقابله مؤثر با جنگ نرم دشمن و آرایش رسانه‌ای نظام‌سلطه؛ ارتقای سطح کیفی و هنری تولیدات نمایشی و مستند و دیگر ساختارهای برنامه‌سازی؛ استفاده از هنرمندان نخبه و متعهد؛ بهره‌گیری از برنامه‌های فاخر تأمینی؛ ایجاد تنوع و جذابیت در برنامه‌های طنز و سرگرمی؛ گسترش و تعمیق دین‌باوری و ارزش های اخلاقی؛ معنوی و انقلابی در جامعه ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی و تحکیم بنیان خانواده؛ تلاش در جهت افزایش سرمایه اجتماعی کشور؛ ایجاد امید و نشاط در جامعه؛ تحول شبکه‌های تلویزیونی به رسانه پیشرفت‌محور و توسعه‌مدار با تأکید بر اقتصاد مقاومتی؛ همکاری صمیمانه با قوای سه‌گانه و دیگر دستگاه‌های اجرایی کشور؛ تهیه و اجرای پیوست رسانه‌ای طرح‌ها و اقدامات کلان ملی به‌ویژه در عرصه اعتلای فرهنگی جامعه، مهار کردن و کاستن آسیب‌های اجتماعی؛ تبیین پیشرفت‌های کشور در عرصه‌های علمی، فناوری، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و کارآمدی نظام اسلامی، پرهیز جدی از هرگونه سیاه‌نمایی در عین نقد منصفانه و مبارزه قاطع با فساد؛ ممانعت قاطع از بروز هرگونه دو قطبی‌سازی سیاسی و اجتماعی در جامعه و تلاش در جهت وحدت و انسجام ملی؛ ساماندهی افکار عمومی؛ توجه تام به آموزش روزآمد سرمایه انسانی حوزه سیما؛ همچنین اهتمام به جذب و ارتقای نیروهای نخبه مؤمن و انقلابی؛ همکاری وثیق با مراکز علمی، پژوهشی، دانشگاهی و حوزوی و نیز جامعه هنری کشور، ارتقای ضریب نفوذ رسانه با استفاده از فضای مجازی و فرآیندهای تعاملی در این عرصه، همگی از جمله مأموریت‌های خطیر شماست.

جا دارد از تلاش‌ها و زحمات ارزشمند و بی‌دریغ آقای دکتر علی اصغر پورمحمدی در مدت تصدی معاونت سیما تقدیر و تشکر نمایم. دوام توفیقات شما را در تحقق اهداف نظام اسلامی و منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) از خداوند متعال خواستارم.

علی عسکری
رئیس سازمان»

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات