کشف مواد مخدر در هرمزگان 16 درصد افزایش یافت

به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ حمیدرضا لاچینی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در دو ماهه نخست امسال و با اجرای 213 طرح مبارزه با مواد مخدر، 20 تن و 275 کیلوگرم انواع مواد مخدر در هرمزگان کشف شده که در همسنجی با مدت مشابه پارسال 16 درصد رشد داشته است.
وی افزود: با اجرای این طرح ها و کشف این میزان مواد مخدر ، تعداد 32 نفر از سرشاخه های اصلی قاچاق مواد مخدر و همچنین 748 نفر خرده فروش نیز دستگیر شدند.
وی خاطرنشان کرد: تعداد سه هزار و 382 نفر معتاد نیز در مدت زمان مذبور دستگیر شدند که به دلیل ظرفیت پایین کمپ ایسین بیشتر آنها پس از سپری شدن مراحل قضایی آزاد شدند.
این مقام انتظامی با اشاره به تلاش های انجام شده در خصوص افزایش آگاهی مردم به ویژه نسل جوان در خصوص خطرات استفاده از مواد مخدر، بیان داشت: با افزایش هوشیاری و فرهنگ سازی کمتر از مواد مخدر هروئین و کراک استفاده می‌شود.
لاچینی تصریح کرد: وضعیت مصرف مواد مخدر در کل استان هرمزگان، 43 درصد تریاک، 14 درصد حشیش، 25 درصد هروئین و 18 درصد شیشه بوده که این آمار در شهر بندرعباس، 32 درصد تریاک، 13 درصد حشیش، 32 درصد هروئین و 23 درصد شیشه است.
سال گذشته بیش از 75 تن انواع مواد مخدر توسط ماموران انتظامی هرمزگان کشف شد.
7198/ 6048

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کشف مواد مخدر در هرمزگان 16 درصد افزایش یافت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات