وزارت کشور اتریش برنامه افزایش پذیرش پناهجویان را تایید کرد

به گزارش ایرنا, طبق این خبر که او آر اف منتشر کرده , قرار است هر هفته بین 800 تا 900 نفر از پناهجویان پذیرش شوند که درصورت ادامه این روند در پایان سال 37 هزار 500 نفر بیشتر از سقف تعیین شده ای است که پیش از این دولت تصویب کرده بود.

همچنین قرار است دولت اتریش در دستورالعملی که به صورت اضطراری می خواهد به تصویب برسد روند پذیرش را تسریع تر کند و قانون ماه آوریل را که در آن محدودیت هایی برای پذیرش پناهجویان مد نظر گرفته شده بود را اصلاح کند.
روزنامه استاندارد چاپ اتریش نیز امروز در این مورد نوشت: ممکن است دلایل حقوق بشری اتحادیه اروپا منجر به قبول اجباری پذیرش پناهجویان بیشتر برای کشور اتریش شده باشد.قبول پناهجویان پیشتر نه تنها قانونی نیست بلکه امنیت ملی را نیز به خطر می اندازد. بنابراین ممکن است این موضوع تنها یک بیانیه باشد که برای مقاصد سیاسی مورد استفده قرار گیرد.

این روزنامه این نکته را هم افزود که بنا بر اعلام سایت رسمی وزارت کشور اتریش , تعداد پذیرش پناهجویان در 4 ماه نخست امسال (2016) نسبت به سال گذشته بیشتر بوده است.
پیش از این ورنر فایمن٬ صدراعظم پیشین اتریش در ارتباط با تصمیم کشورش در زمینه پذیرش پناهجویان گفته بود : ما خیلی راحت نمی گوییم که نمی توانیم پناهجویانی را که راهی اروپا می شوند بپذیریم. ظرفیت مشخصی داریم و تعداد پناهجویان بر اساس محاسبه و با توجه به توان ما برای پذیرش آنها تعیین می شود.
صدراعظم اتریش افزود: در جلوگیری از ورود پناهجویان، کشورهای اتحادیه اروپا تاکنون نتوانسته اند به اجماع برسند و راه حل سیاسی مناسبی دراین خصوص پیدا کنند.اگرما قادر به نگهداری از مرزهایمان نباشیم، نمی توانیم امنیت و آرامش را برای شهروندان کشورمان برقرار کنیم.
بعد از آنکه این قانون در اتریش به اجرا درآمد کمیسیون اتحادیه اروپا از اتریش خواست که هرچه سریعتر قانون سقف پذیرش پناهجویان را که در این کشور به تصویب رسیده است، لغو کند.
این کمیسیون از مقامات اتریشی خواست هر تعداد پناهجو که پشت مرزهای این کشور قرار گرفته اند را بدون هیچ محدودیتی بپذیرد.
''دیمیتریس آورامپولوس'' کمیسر اتحادیه اروپا نیز از اتریش خواسته بود با توجه به اینکه قانون سقف پذیرش پناهجویان با قوانین اتحادیه اروپا و همچنین کنوانسیون های بین المللی ناسازگار است، بایستی تمام افراد را پذیرش و تا زمانی که یک تصمیم واحد گرفته شود آن ها را در کشور خود نگه دارد.
اروپام**441**1856

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزارت کشور اتریش برنامه افزایش پذیرش پناهجویان را تایید کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات