نجات 12 هزار پناهجو و کشف جسد 70 تن در آب های جنوب ایتالیا

به گزارش ایرنا، شرایط خوب جوی منجر به افزایش شمار مهاجرت ها از سواحل شمال آفریقا به سوی ایتالیا شده است تاجایی که کشتی های نیروی دریایی و گارد ساحلی ایتالیا به همراه سایر کشورهای اروپایی در عملیاتی برای نجات جان پناهجویان در دریای مدیترانه بی وقفه ادامه دارد.
شمار ناپدید شدگان هنوز نامعلوم است اما اجساد قربانیانی که سعی بر عبور از مدیترانه برای رسیدن به ایتالیا را داشتند همچنان رو به افزایش است و تاکنون پیکر 70 نفر پیدا شده است.
کشتی های نیروی دریایی به همراه گارد ساحلی ایتالیا و سایر کشورهای شرکت کننده در عملیات امداد رسانی همچنان در حال گشت زنی در کانال سیسیل در جنوب این کشور هستند.شمار شناورهایی که از سواحل آفریقا به سوی ایتالیا حرکت می کنند افزایش پیدا کرده است . موج جدید مهاجرت های غیر قانونی به ایتالیا با بهبود شرایط جوی از سرگرفته شده و کارشناسان بر این عقیده اند که قاچاقچیان انسان از تجهیزات جدید برای مدیریت این نوع 'سفرهای امید' پیدا کرده اند.
تنها در یک روز اخیر 1900 پناهجو در 16 شناور مختلف نجات داده شدند و شمار قربانیان قایقی که روز گذشته واژگون شد نیز بیش از 45 تن رسید.
پاپ فرانسیس رهبر مذهبی کاتولیک ها نیز در واکنش اظهار داشت: پناهجویان یک خطر نیستند بلکه آنها در خطر هستند.
این تجهیزات اغلب کهنه، فرسوده و ناامن است و هدف آنها رساندن پناهجویان تا آبهای بین المللی و درخواست کمک است، همانطور که صبح روز گذشته رخ داد. این تنها آغاز کار است و بر اساس گزارش های منتشره، صدها هزار پناهجو در بنادر مبدا در انتظار سفر به اروپا هستند و قاچاقچیان نیز برای کسب درآمد بیشتر از هیچ کاری دریغ نمی کنند.
سازمان های جنایی برای عبور دادن پناهجویان اغلب از دو مسیر با مبدا لیبی و مصر برای رسیدن به اروپا استفاده می کنند که از طریق مرز جنوبی در ایتالیا شامل 'سیسیل، پولیا و کالابریا' می شود.
این درحالی است که با نگاهی به آمار و ارقام و مقایسه آن با داده های سال گذشته میلادی مشخص می شود که این نوع مهاجرت ها حدود 9 درصد کاهش یافته است اما به هر حال روزانه دو هزار پناهجو هنوز وارد ایتالیا می شوند.
در حال حاضر ایتالیا از بیش از 115 هزار پناهجو استقبال کرده که 10 هزار نفر کمتر از سال 2015 است. با اینکه امسال با توجه به برنامه اروپا باید سال تحول باشد. ایتالیا بر اساس دستور کاری اتحادیه اروپا موظف شده 40 هزار متقاضی پناهندگی را به سایر کشورهای عضو اتحادیه منتقل کند، برعکس این طرح با شکست مواجه شد و در آستانه تابستان، ایتالیا با یک وضعیت اضطراری جدید مواجه شده است.
به عقیده سازمان بین المللی پناهجویان، سال 2015 میلادی سال اضطراری پناهجویان بود و بیش از یک میلیون نفر از طریق مسیر دریایی وارد اروپا شدند. سیل عظیم پناهجویان که بخشی از آن بخاطر بحران سوریه به راه افتاد در نیمه دوم سال گذشته بویژه در مسیر بالکان به اوج خود رسید.
اروپام**461**1856

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نجات 12 هزار پناهجو و کشف جسد 70 تن در آب های جنوب ایتالیا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات