موضع اداره بهداشت و درمان نیروهای مسلح درباره طب سنتی


رییس اداره بهداشت و درمان نیروهای مسلح، شرط ارائه طب سنتی به عنوان یک پروتکل درمانی را طی کردن مسیرهای علمی عنوان کرد.
به گزارش خبرنگار ایسنا، عراقی زاده در همایش داروسازی نظامی و شرایط اضطراری درباره موضع این اداره در حوزه طب سنتی گفت: طب سنتی بسیار ارزشمند است ولی برای اینکه به عنوان یک علم متقن معرفی شود، باید مسیری علمی را به طور دقیق طی کند و بعد از آن به عنوان یک پروتکل درمانی قابل ارائه است.
وی با اشاره به نامگذاری سال 95 با عنوان اقتصاد مقاومتی، افزود: ما درحوزه الگوی مصرف دارو از نگاه اقتصاد مقاومتی مشکل داریم، چون بیماران ناآگاهانه مایل به مصرف داروی بیشتر هستند. پزشک نیز بی میل نیست داروی بیشتری تجویز کند. اگر امسال، سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است باید برای این موضوع فکری شود.
رییس اداره بهداشت و درمان نیروهای مسلح با بیان اینکه ما در زمان جنگ بزرگترین قربانی سلاح‌های شیمیایی بوده‌ایم، گفت: امروز نسبت به سی سال قبل تنوع پروتکل‌های درمانی آن افزایش یافته ولی درعین حال پروتکل‌های درمانی و دارویی مناسب برای جنگ نوین باید فراهم شود.
به گزارش ایسنا، در ادامه این همایش، اصلانی، رییس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله، با اشاره به ضرورت به روز بودن ابزارهای مقابله با تهدیدات در کشور، اظهارکرد: مجموعه های علمی باید سازو کارهای آینده پژوهی داشته باشند. راه اندازی مجموعه‌های علمی و مراکز تحقیقاتی طراز اول ماموریت نیروهای نسلح در عرصه‌های مختلف است.
وی تصریح کرد: در نیروهای مسلح توان بهره‌گیری مناسب از نیروهای تربیت شده در حوزه‌های مختلف را نداریم. شرط اول حصول نتیجه از مجموعه‌های علمی برای پیش بینی آینده، نیازها و برآورده کردن آنها و تصمیم گیری نیروهای مسلح است.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «موضع اداره بهداشت و درمان نیروهای مسلح درباره طب سنتی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات