افرادی با دغل کاری قصد دارند واردات را بر تولید غلبه دهند


رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: تنبلی، مفت‌خوری و رانت خواری باید به عنوان جلوه‌های زشت و غیر انسانی تقبیح شده و جامعه از آنها فاصله بگیرد اما متاسفانه وضعیت برعکس شده و هرکس در جامعه پول بیشتری داشته باشد، یک ارزش است.
به گزارش ایسنا، سردار محمدرضا نقدی در همایش فرماندهان حوزه‌های مقاومت بسیج کارگری و مسئولین سازمان‌های بسیج کارگری استان‌ها و شوراها که در سالن پنجم آذر برگزار شد، گفت: برای داشتن یک زندگی رو به جلو، شرافتِ کار و تلاشِ بسیار، اهمیت فراوانی دارد و تنبلی، بی‌کاری، مفت‌خوری و رانت خواری باید به عنوان جلوه‌های زشت و غیر انسانی، تقبیح شده و جامعه از آن فاصله بگیرد اما متاسفانه وضعیت در جامعه برعکس شده و هرکس پول بیشتری داشته باشد یک ارزش است.
وی با بیان اینکه راه برون رفت از مشکلات امروز، تلاش بیشتر است ادامه داد: مسئله دیگر که باید جز اولویت‌های بسیج کارگری باشد مسئله ارتباط بین کارگر و کارفرما است که بر خلاف نظام سرمایه داری و نظام کمونیستی این‌ها را در مقابل هم تعریف می کنند اما در تفکر اسلامی این دو مکمل یکدیگر و رفیق و صمیمی هستند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: کارفرمای مسلمان واقعی، دستگیر کارگرانش است، اهل ثروت اندوزی نیست و زندگی ساده‌ای دارد که این فرهنگ باید تعمیم داده شود.
نقدی با تاکید بر ترویج فرهنگ وجدان کاری، گفت: کشوری که خود را اسلامی لقب می‌دهد باید محصولش با کیفیت‌ترین محصول باشد.
وی ادامه داد: اندکی توجه بیشتر می‌تواند یک محصول را از لحاظ کیفی، عالی و غیر قابل رقابت کند و در غیر اینصورت، محصول غیر قابل استفاده شده و مواد اولیه و سرمایه را به هدر می‌دهد.
نقدی با اشاره به مأموریت حلقه صالحین در بسیج کارگری اظهار کرد: موضوعاتی نظیر کاهش هزینه تولید، کاهش مصرف انرژی، افزایش کیفیت کالا، کارهش دور ریز موراد اولیه، طریقه استفاده صحیح از ابزار و امکانات و سالم نگه داشتن آنها و به طور کلی ارتقای بهره وری، مأموریت‌های مهم حلقه‌های صالحین بسیج کارگری است.
جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج ادامه داد: دشمن به دنبال القای این موضوع به مردم است که در صورت مقاومت یک زندگی رنج آور و پر از سختی را باید تحمل کرد؛ یک زندگی بدون رفاه، بدون آسایش و بدون هیچ افقی برای پیشرفت.
وی ادامه داد: دشمن می‌گوید اگر آسایش و پیشرفت و رفاه می‌خواهید باید با امریکا بسازید و دست از مبارزه با ظلم و وحشی‌گری امریکا و آدم‌کشی صهیونیست‌ها بردارید.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: پاسخ یک انسان که انسانیت و شرافت خود را حفظ کرده معلوم است و همان‌طور که امام (ره) می‌گویند، ما زندگی شرافتمندانه را بر رفاه حیوانی ترجیح می‌دهیم.
وی افزود: ما هم می‌خواهیم مبارزه کنیم و سختی‌ها را تحمل کنیم و هم رفاه و آسایش داشته باشیم و با ظلم مبارزه کنیم و راه پیشرفت و رفاه ما از مبارزه و مقاومت می گذرد، ما 37 سال در برابر زیاده خواهی‌های آمریکا ایستادگی کرده‌ایم و تمام این پیشرفت‌ها و دست‌آوردها ثمره همین مقاومت و ایستادگی است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: در اقتصاد مقاومتی ما می‌توانیم ضمن تداوم مبارزه با ظلم و وحشی گری و آدمکشی و تجاوز استکبار، به پیشرفت نیز دست پیدا کنیم که چنین کاری همت می‌خواهد که در آن کمبود داریم و باید برای رسیدن به آن تلاش کنیم.
نقدی اظهار کرد: همانطور که در زمان تجاوز صدام به کشور نیروی عظیم مردمی به کار گرفته شد و آن پیروزی بزرگ به دست آمد در عرصه اقتصاد نیز با ورود مردم به جنگ اقتصادی، حماسه خلق خواهد شد.
وی تأکید کرد: مردم نباید منتظر کسی باشند، بسیجیان باید وارد میدان شوند و در این جهاد حضور یابند، چه در جنبه‌های تولید و افزایش کیفیت و کمیت آن و چه از جنبه مقابل که مبارزه با واردات بی رویه و قاچاق است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه افرادی با دغل کاری و اخبار دروغ قصد دارند واردات را بر تولیدات غلبه دهند، خاطر نشان کرد: ایران مهد محصولات و میوه‌های خوشمزه است اما با بهانه‌های واهی، از خارج میوه وارد می‌کنند. ما هم در مقابل این کار سکوت کرده و چیزی نمی‌گوییم و در مقابلش آن ایستادگی نمی‌کنیم.
نقدی افزود: باید نام وارد کنندگان عمده‌ای که بی رویه و با رابطه و از راه‌های غیر قانونی دست به واردات می‌زنند در رسانه‌ها اعلام شود تا مردم آن‌ها را بشناسند.
وی گفت: باید در مقابل مصرف این کالاها نیز موضع گیری شود؛ بسیج کارگری به عنوان قشری که بیشترین ضربه و آسیب را از واردات و قاچاق کالا می‌خورد باید در مقابل این پدیده وارد عمل شود.
نقدی افزود: باید تجار و وارد کننده‌های کالاها و واحدها و فروشگاه هایی که خاص فروش کالای خارجی و تابلوهای تبلیغاتیشان تبلیغ جنس خارجی است به چالش کشیده شوند.
وی در خاتمه گفت: کارگران باید به حق، مطالبه گر حقوق واقعی خود و صیانت از تولید ملی باشند و در مقابل این موج خانمان برانداز قاچاق و واردات بی رویه بایستند و این مطالبه را از مسئولین پیگیری کنند.
انتهای پیام[ منبع این خبر سایت ایسنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افرادی با دغل کاری قصد دارند واردات را بر تولید غلبه دهند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات