انتقاد لهستان از گسترش بیش از حد قدرت بروکسل در تصمیم‌گیری‌ها

لهستان وزیر امور خارجه لهستان فعالیت‌های بروکسل بر اساس پیمان لیسبون که قدرت این اتحادیه در تصمیم‌گیری‌ها را افزایش داده نادرست ارزیابی کرده و تصریح کرد که ما باید مسائل را در پایین‌ترین سطح حل کنیم.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم "ویتولد واشچیکوفسکی'، وزیر امور خارجه لهستان درباره اروپای بیش از حد هشدار داده و گفت: ما باید مسائل را در پایین ترین سطح ممکن حل کنیم.

وی که در گفتگو با روزنامه "دی ولت" سخن می گفت اظهار داشت: تنها در موارد موجه این امر باید در سطح فراملی انجام شود. اتحادیه اروپا نباید به دنبال تبدیل شدن به سوپر دولت شود.

وزیر امور خارجه لهستان خواستار بحث های جدید درباره آینده اتحادیه اروپا شده و گفت: ما به بحث های گسترده درباره تقویت استقلال دولت ها نیاز داریم. پارلمان های ملی باید در مسائل اتحادیه اروپا حرف بیشتری برای گفتن داشته باشند.

وی در ادامه توافق بین اتحادیه اروپا و انگلیس در ماه فوریه که در آن بروکسل به لندن حقوق ملی بیشتری را اعطا کرد راه درستی ارزیابی کرده و گفت اگر بعد از پاسخ مثبت انگلیسی ها به ماندن در اتحادیه اروپا در 23 ژوئن این حقوق برای لندن اجرایی شود یک گام در مسیر درست است اما هنوز کافی نیست.

وزیر خارجه لهستان در ادامه تصریح کرد که البته باید مشروعیت دموکراتیک نهادهای اروپایی تقویت شود. اما تجربه سال های اخیر، بخصوص فعالیت های بروکسل بر اساس پیمان لیسبون راه درستی نبود. با پیمان لیسبون که از سال 2009 اجرایی شد قدرت اتحادیه اروپا گسترش یافت.

وی تفکر جدید درباره آینده اروپا را ضروری دانسته و تقاضاهای سریع برای اروپای بیشتر بعد از هر چالش جدید را نادرست دانست.

لهستان همچنین تلاش های بروکسل برای یک اتحادیه اروپا در چارچوب گروه یورو را رد کرده و خطاها در ساخت منطقه یورو را در به وجود آمدن بحران ها درسال های اخیر در اتحادیه اروپا موثر دانست.

وی در عین حال برگزاری همه پرسی خروج کشورش از اتحادیه اروپا را رد کرده و گفت: دولت در مسیر خروج لهستان از اتحادیه اروپا کار نمی کند. هیچ حزب معتبری در لهستان خواهان خروج از این اتحادیه نیست.

ویتولد واشچیکوفسکی' تصریح کرد که احترام به استقلال کشورهای عضو اتحادیه اروپا و نگرانی درباره بهره وری از این اتحادیه باید در آینده با دقت بسیار متعادل شود. اهداف کاملا معناداری برای یک هماهنگی اروپایی تنگاتنگ تر وجود دارد. یک اتحادیه انرژی واقعی، تقویت بازارهای مشترک همچنین در زمینه دیجیتال، یک سیاست امنیتی مشترک قدرتمند و ادامه گسترش اتحادیه اروپا بسیار مطلوب خواهد بود.

وی با نگاهی به بحث ها درباره وضعیت دموکراسی در لهستان حاکمیت قانون در این کشور را در خطر ندانسته و گفت: دموکراسی در لهستان به هیچ عنوان در خطر نیست. اما شرایط در بسیاری رسانه ها غلط نمایش داده می شود. صرف نظر از آن لهستان یک شریک غیر قابل پیش بینی در همکاری های اروپایی و دو سوی آتلانتیک باقی می ماند. این مسئله همچنین درباره بحران پناهندگان هم صدق می کند.

این مقام لهستانی در ادامه انتقاد شدیدی به سیاست پناهندگان مرکل وارد کرده و گفت: دولت آلمان در راستای گشودن مرزها بر روی پناهندگان در سال گذشته نجیبانه رفتار کرد، اما آیا همه عواقب و تاثیرات این تصمیم گیری بر دیگر کشورهای اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار گرفت.

وی همچنین گفت: هر کشوری حق مستقلی برای تصمیم گیری درباره پذیرش پناهندگان دارد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتقاد لهستان از گسترش بیش از حد قدرت بروکسل در تصمیم‌گیری‌ها» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات