دانشگاه تهران به ناگاه انصراف داد و ظرفیت پذیرش نصف شد!

باز هم مدیران دانشگاه تهران که به «دانشگاه مادر» مشهور شده، تصمیمی اتخاذ کردند که اعتراض بسیاری را به همراه داشت. معترضانی که این بار متقاضیانی هستند که مدت‌ها برای قبولی در مقطع کارشناسی ارشد تلاش کرده‌اند و حالا با اعلام تصمیم ناگهانی دانشگاه تهران، شانس قبولی شان در تحصیلات تکمیلی را نصف شده می‌بینند.

به گزارش «تابناک»، مدیران دانشگاه تهران که به تازگی با اقداماتی مانند کاهش تراز حدنصاب متقاضیان ورود به دوره دکترا در برخی رشته ها و دعوت از افرادی جدید برای شرکت در آزمون مجدد ورودی این دوره (اینجا) خبرساز شده و زمینه ساز شکل گیری اعتراضاتی شده‌اند، بار دیگر دست به تغییری زده‌‎اند که اعتراض شماری دیگر از متقاضیان ورود به دوره تحصیلات تکمیلی را به دنبال داشته است.

ماجرا از این قرار است که دست اندرکاران مدیریت این دانشگاه به ناگاه، بی آنکه توضیحی ارائه کنند، از جذب دانشجو در سال 1395 در چهار گرایش در زیر مجموعه هنرهای ساخت و معماری و مجموعه معماری انصراف داده‌اند؛ تصمیمی که دلیل یا دلایل اتخاذ آن مشخص نیست و اعتراض متقاضیان ادامه تحصیل در این چهار گرایش را به همراه داشته است.

آن گونه که متقاضیان تحصیل در گرایش‌های «فناوری گرایش بیونیک»، «مدیریت پروژه و ساخت»، «مطالعات معماری» و «معماری داخلی» می‌گویند، بر اساس این تصمیم که در زمانی نامناسب اعلام شده، ظرفیت ورودی این گرایش ها تقریبا نصف خواهد شد چراکه نیمی از ظرفیت پذیرش این گرایش ها در اختیار دانشگاه تهران بوده و با انصراف ایشان، لطمه بزرگی به متقاضیان تحصیل در این گرایش ها وارد خواهد آمد.

این در حالی است که به باور معترضان، افرادی که با برنامه ریزی های هدفمند برای قبولی در این گرایش ها تلاش داشته‌اند، لطمه بیشتری خواهند داد چراکه به یکباره شانس قبولی شان نصف شده است. اتفاقی که اگر پیش تر درباره آن اطلاع رسانی شده بود، چه بسا ایشان را به راهی متفاوت هدایت می‌کرد و می‌توانست وضعیت بهتری برایشان رقم بزند.

تلخ تر آنجاست که می‌بینیم توضیحی برای چرایی انصراف این دانشگاه از پذیرش دانشجو در این گرایش ها ارائه نشده است. آن هم در شرایطی که دانشگاه تهران به عنوان یکی از قطب های علمی معماری شناخته می‌شود و با دایر کردن دوره‌های عالی تخصصی در این زمینه، اقدام به جذب داوطلبان حضور در این دوره ها و صدور مدرک برای ایشان می‌نماید؛ رویکردی که با انصراف این دانشگاه از پذیرش متقاضیان تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه در تعارض است.

[ منبع این خبر سایت تابناک-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دانشگاه تهران به ناگاه انصراف داد و ظرفیت پذیرش نصف شد!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات