هویت تأمین کنندۀ نیروی داعش فاش شد (+ عکس)

فاش شدن برخی از مدارک محرمانه داعش نشان می دهد که این گروه تروریستی یک تبعه سوری - سعودی را موظف به جذب هزاران تروریست خارجی و انتقال آنها به سوریه کرده است.
به گزارش ایران، این فرد که تابعیت عربستانی دریافت کرده است "طراد محمد الجربا " نام دارد.
به گفته یکی از افراد نزدیکش ؛ طراد در یکی از زندان های عربستان به مدت 4 سال شتسشوی مغزی شد، و پس از خروج از زندان به داعش در سوریه پیوست.
روزنامه الوطن چاپ سوریه نیز نوشت: طراد پیش از اینکه در عربستان زندانی شود ، تابعیت عربستانی گرفته بود و روابط خویشاوندی با حارث الضاری دبیر کل سابق گروه موسوم به علمای مسلمانان عراق داشت .
الضاری سال 2015 در اردن به علت بیماری درگذشت .
روزنامه انگلیسی تلگراف نیز درباره وی تأکید کرد: طراد 36 ساله از نام مستعار " ابومحمد الشمالی " استفاده می کند و در 2 سال گذشته بیش از 6 هزار تبعه خارجی را برای جنگیدن وارد سوریه کرده است که این رقم معادل یک سوم کسانی است که بین سال های 2013 و 2015 به داعش در سوریه پیوستند.
تلگراف افزود: بین سال های 2013 و 2015 حدود 18 هزار تبعه خارجی برای جنگیدن وارد سوریه شدند و برای ورود به این کشور برگه هایی که زیر آن نام طراد الجربا نوشته شده بود ، به واسطه های انتقال آنها به سوریه ارائه می کردند.
این روزنامه انگلیسی اعلام کرد : برگه هایی که زیر آن نام اصلی یا مستعار طراد الجربا نوشته شده بود، در یکی از روزنامه های متعلق به مخالفان سوری مقیم کشورهای خارجی منتشر شده است.
هویت تأمین کنندۀ نیروی داعش فاش شد (+ عکس)

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هویت تأمین کنندۀ نیروی داعش فاش شد (+ عکس)» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات