بدهکاری ۷۰۰ میلیارد تومانی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان

به گزارش خبرنگار مهر، شهاب الدین غندالی ظهر شنبه در نشست با فرهنگیان استان کردستان اظهار داشت: با توجه به اساس نامه هر معلمی که عضو صندوق شود باید پنج درصد از حقوقش را به صندوق واریز کند.   وی با اشاره به این مطلب که دولت نیز باید معادل این واریزی را به صندوق پرداخت کند، افزود: متاسفانه دولت تا کنون این را پرداخت نکرده و ۷۰۰ میلیارد تومان به صندوق فرهنگیان بدهکار است.   مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان بیان کرد: متاسفانه دولت از سال ۸۰ هیچ پولی به صندوق نداده و از مهر ماه سال گذشته تا مهرماه امسال باید از طریق این صندوق ۳۸ میلیارد تومان به فرهنگیان بازنشسته پرداخت شود.   غندالی یادآور شد: در حال حاضر حدود یک میلیون فرهنگی در کل کشور عضو صندوق ذخیره فرهنگیان هستند و هر ماه فرهنگیانی که بازنشسته می ‌شوند پول خود را همراه با معادل واریزی دولت دریافت می ‌کنند.   وی در ادامه سخنان خود ادامه داد: تا سال ۹۷ کشور ۱۴۷ هزار بازنشسته فرهنگی دارد و باید ‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به این فرهنگیان پرداخت شود و این مهم نیازمند سود پایدار صندوق است.   ضرورت اطلاع رسانی در خصوص فواید صندوق به فرهنگیان   مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: متاسفانه تبلیغات و اطلاع ‌رسانی در خصوص فواید صندوق تا چند سال گذشته ضعیف بوده ودر حال حاضر سعی بر این است که اطلاع ‌رسانی در خصوص خدمات صندوق ذخیره فرهنگیان بیشتر شود.   غندالی اظهار داشت: در این راستا بخشی بر روی سایت موسسه صندوق قرار داده شده که فرهنگیان از طریق آن می ‌توانند ایده و راهکارهای خود را ارائه دهند و صندوق نیز فعالیت خود را از طریق سایت اطلاع ‌رسانی کند.   وی افزود: برای افزایش سود باید سرمایه ‌گذاری کنیم و سود را افزایش دهیم تا بتوانیم پرداختی‌ های فرهنگیان بازنشسته را تامین نماییم.   مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان  بیان کرد: گروه بانک، بورس، بیمه، گروه صنعت، گروه انرژی، گروه صنایع آموزشی و آی. تی، گروه خدمات رفاهی و گروه ساختمان شرکت‌ های تابعه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان به شمار می ‌روند که بانک سرمایه، شرکت بازرسی مهندسی ایران، شرکت ماشین ‌سازی اراک، شرکت پژوهش و نوآوری و شرکت کیمیای پارس خاورمیانه از جمله شرکت ‌های زیرمجموعه این گروه‌ ها هستند.   غندالی یادآور شد: ماموریت ‌های صندوق تولید و افزایش ثروت برای تقویت توان مالی اعضای در دوران بازنشستگی، ارائه خدمات رفاهی و درمانی به فرهنگیان و بهره‌ وری از سرمایه اعضا است.   وی ادامه داد: نرخ بازدهی صندوق ذخیره فرهنگیان به طور میانگین ۲۴.۵ درصد است و این نرخ نرخی منطقی است و رصد کرده‌ این فعالیت‌های صندوق گرچه نیاز به تلاش بیشتر برای ارائه عملکرد بهتری دارد اما سلامت عمل کرده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بدهکاری ۷۰۰ میلیارد تومانی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات