بهره برداری آزمایشی از «سراسر نمای مقاومت» در روز دوشنبه

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا جعفري با بیان این که پروژه  سراسر نمای مقاومت  نخستین پانوراما درغرب آسیا محسوب می‌شود كه از نظر حجم، اندازه و تاثيرگذاري، منحصر به فرد است گفت : پانورآمای دفاع مقدس با توجه به استفاده از فن آوري نوين با ديگر پانوراماهاي ساخته شده، قابل مقايسه نيست.

وي با اعلام اين كه «سراسر نمای مقاومت» از 4 سازه بتني تشکيل شده که به لحاظ معماري درون هم قرار گرفته‌اند و سه جزء از سازه‌ها در داخل زمين و يک جزء نيز که‌‌ همان نيم کره بتني است، از زمين بيرون آمده ، ادامه داد: اين سازه در استخر آب قرار گرفته و فضاي زيبايي را ايجاد کرده است، اما آنچه وجهه خاصي به پانوراماي دفاع مقدس مي‌بخشد، بخش‌هاي داخلي و مفهومي اين سازه است که هر کدام براي خود تعريف ويژه‌اي دارد.

اين مسئول تصريح كرد: از ویژگی‌های فنی این بنا می‌توان به قطر ٣٥ متري گنبد و بتن مسلح اشاره کرد که 27متر از سطح زمین ارتفاع دارد و با اجرای بخش مفهومی به انعکاس رویدادهای اشغال، مقاومت و آزادی خرمشهر در دوران دفاع‌مقدس می‌پردازد.

مديرعامل شركت توسعه فضاهاي فرهنگي شهرداري تهران،ادامه داد: این سازه در زمینی حدود 10 هزار متر مربع با سطح بنای 11 هزارمتر مربع ساخته شده است و در واقع این سازه کروی ایستایی خود را فقط روی خاک و سطح کره حفظ می کند و بالغ بر 9 هزار متر مربع در اين بنا بتن ریزی داشته ایم.

جعفری اظهار كرد: خصوصیات خاص این کره قطر 35 متری آن است این قضیه بسیار حائز اهمیت است و در این پروژه حدود 1800 متر مربع پرده سینما با قابلیت کروی و از جنس خاص در نظر گرفته شده است. روی گنبد این سازه حدود5800 ورقه استیل مثلثی به کار برده شده است که این ویژگی باعث انعکاس آسمان در شرایط مختلف ميشود.

مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران ادامه داد: در این پانوراما طبق تاکید شهردار تهران، به پخش فیلم نیز تجهیز شده است و اين در صورتي است كه در ساير پانوراماهاي ساير كشورها تنها به پخش عكس مي پردازد.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بهره برداری آزمایشی از «سراسر نمای مقاومت» در روز دوشنبه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات