مشکلات اقتصادی به توجیه برخی جرایم تبدیل شده است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت السلام محمدعلی قاصدی عصر شنبه در مجمع عمومی سالیانه انجمن حمایت از زندانیان اردبیل تصریح کرد: دستگاه قضا بر حسب وظیفه قانونی و با هدف صیانت از جامعه با هرگونه ناهنجاری و تعرض به حقوق مردم برخورد می‌کند.

وی افزود: بی‌توجهی به مجازات نظم و امنیت و آسایش عمومی را مختل می‌سازد و رعایت حق‌وحقوق مردم ایجاب می‌کند که مصالح مردم موردتوجه قرار گیرد.

رئیس دادگستری استان با اذعان به اینکه مجازات قائل به شخص است، اضافه کرد: به طور معمول دلیل بروز بزه مورد بی‌توجهی است و بررسی نمی‌شود درحالی‌که عوامل متعددی موجب بروز بزه می‌شود.

قاصدی با بیان اینکه بیکاری، اعتیاد، وضعیت اجتماعی و نارسایی‌های فرهنگی و حتی ضعف عملکرد دستگاه‌ها در کنار مسائل اقتصادی در بروز بزه مؤثر است، تأکید کرد: مشاهده می‌شود که در برخی مواقع برخی از این عوامل به توجیه بزه تبدیل شده است.

وی افزود: در برخی مواقع فرد بزه کار از سر ناچاری و برای تأمین نان شب خانواده خود دست به ارتکاب جرم می‌زند و با این وجود مجازات وی در برخی مواقع حتی متوجه خانواده زندانی شده است.

رئیس دادگستری استان تصریح کرد: به دلیل اینکه تعدادی از زندانیان به دلیل مشکلات مالی و اقتصادی مرتکب جرم شدند حتی زندانی شدن را برای خود مطلوب می‌دانند؛ چراکه بهانه تأمین معیشت از آن ها سلب می‌شود.

به گفته قاصدی با زندانی شدن فردی از یک خانواده انواع مشکلات و آسیب‌ها خانواده وی را تهدید می‌کند و در ادامه آسیب‌ها و انحرافات خانواده زندانی به جامعه نیز سرایت دارد.

وی متذکر شد: حمایت از خانواده‌های زندانیان خود زمینه‌ساز کاهش آسیب‌های اجتماعی است و بر همین اساس انجمن حمایت بدون چشم داشت به دنبال تأمین بخشی از نیاز این خانواده‌ها است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشکلات اقتصادی به توجیه برخی جرایم تبدیل شده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات