نقشه راه اقتصاد مقاومتی در گلستان ترسیم می شود

به گزارش خبرنگار مهر، حسن صادقلو عصر شنبه در ششمین جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی استان گلستان که در محل استانداری گلستان برگزار شد، اظهار کرد: کمیته های اقتصاد مقاومتی وظایفی دارند که بایسیتی آنها را انجام دهند و مصوبات خود را به دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان ارسال کنند.

وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی از یک نوع ادبیاتی تشکیل شده است که یکی از محورهای اصلی آن عملیاتی کردن کارها است. استان ما نیز چند محور عملیاتی دارد که با توجه به ضرورت استان باید اجرایی شود و کمیته ها نیز باید به سمت عملیاتی کردن طرح های خود بروند.

او با بیان اینکه در حال حاضر پنج کمیته در کارگروه اقتصاد مقاومتی استان تشکیل شده است، افزود: شاید در آینده به کمیته های جدیدی نیاز باشد که مدیران باید نظرات خودشان را در این خصوص به ما اعلام کنند. ما باید در ابتدا نقشه راه حرکت اقتصادی مقاومتی را ترسیم کنیم و سپس اندام های حرکتی آن را انتخاب کنیم.

صادقلو گفت: کارگروه اقتصاد مقاومتی باید برش استانی را تبیین کند که نخستین آن صنعت و معدن است. همچنین باید یک افق پایدار را برای استان ایجاد کنیم و یکسری شاخص ها را معین کنیم که در مسئله صنعت و معدن روی صادرات استان باید برنامه ریزی ویژه ای داشت.

استاندار گلستان در پایان خاطرنشان کرد: یکی از زوایای اقتصاد مقاومتی داشتن یک افق خوب است و استان ما باید به سمتی برود که بر اساس نیازهای منطقه تولید داشته باشد و کالاهای غیر ضروری را تولید نکنیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نقشه راه اقتصاد مقاومتی در گلستان ترسیم می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات