بیکاری و فقر دلایل عمده نابه هنجاری‌های اجتماعی است

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر عتباتی بعدازظهر شنبه در مجمع عمومی سالیانه انجمن حمایت از زندانیان اردبیل تصریح کرد: بر خلاف نظر حاکم بر جامعه بسیاری از زندانیان در واقع خود قربانی محسوب می شوند.

وی با تأکید به اینکه زندانیان بسیاری قربانی شرایط محیطی خود هستند، اضافه کرد: مباحث مختلف از جمله اشتغال و مسائل فرهنگی موجب شده است، شرایط بروز بزه و ارتکاب جرم فراهم شود.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل با تأکید به اینکه سیستم قضایی این نواقص را مشاهده می‌کند، تأکید کرد: بر خلاف ظاهر کیفر ده و خشنی که از دادستانی ترسیم می‌شود، در بیشتر مواقع حمایت از خانواده‌های زندانیان مورد تأکید است.

عتباتی افزود: تلاش دادستانی و دستگاه قضا بر این است که تا حد امکان فرد زندانی نشود اما با بروز جرم و مجازات زندانی به دنبال این هستیم که وی برای بازگشت به اجتماع و بازاجتماعی شدن آموزش ببیند.

وی با تأکید به ضرورت پرداخت رسانه به مشکلات اساسی زندانیان، اضافه کرد: عموم نگاه جامعه به زندانی منفی است و این اعتقاد حاکم است که زندانی باید تاوان بدهد در حالی که بیشتر مواقع دلایل زندانی شدن فرد بررسی نمی‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل با تأکید به ضرورت مشارکت دستگاه‌های فرهنگی و دینی در تغییر این نگرش، بخشی از اقدامات انجمن حمایت از زندانیان را در راستای ایجاد بستر درآمد مستمر برای زندانیان عنوان کرد.

به گفته عتباتی سه پروژه در این خصوص در مرحله عملیاتی شدن است و انتظار می‌رود برای اعطای زمین در شهرک‌های مهر دستگاه‌های متولی مساعدت بیشتر داشته باشند.

وی به ایجاد سه واحد نانوایی در سه نقطه از شهر اشاره کرد و افزود: علاوه بر این مجوز ایجاد شهرک آزمایش اخذ شده است.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل با اشاره به تغییر کاربری ساختمان فعلی انجمن برای امور اقتصادی ادامه داد: لازم است زندانیان با رعایت شئونات و کرامت انسانی مورد حمایت قرار گیرند.

عتباتی با یادآوری ایجاد مرکز نگه‌داری معتادان با کمک شهرداری اردبیل، تصریح کرد: در پی این اقدام علاوه بر امن شدن چهره شهر، ورودی به زندان‌ها ۲۹ درصد کاهش یافت و درصد جرایم خرد نیز با کاهش همراه شد.

وی با تأکید به اینکه با اقدامات مختلف از جمله حبس خانگی، استفاده از دستبند الکترونیک و پایش تصویری می‌تواند بعد سرپرستی زندانی را حفظ کرد، افزود: علاوه بر این باید تا حد امکان مجازات حبس را کاهش داد.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل با تأکید به اینکه برخی زندانیان با وجود استحقاق به مرخصی نمی‌روند، اضافه کرد: به دلیل اینکه این افراد شرمنده خانواده خود هستند از مرخصی استفاده نمی‌کنند و لازم است تمامی گروه‌های جامعه برای حمایت از زندانی مشارکت کنند.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بیکاری و فقر دلایل عمده نابه هنجاری‌های اجتماعی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات