تدوین راهبردهای سیاست‌های جمعیتی در استان گلستان/ تولد 6 هزار و 179 نوزاد در گلستان

ثبت احوال مدیرکل ثبت‌احوال استان گلستان با اشاره به تولد ۶ هزار و ۱۷۹ نوزاد امسال در گلستان گفت: نرخ خام ولادت در استان گلستان برابر با ۲۲.۸ در هزار است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حسن وفایی، ظهر امروز در همایش روز ملی جمعیت با اشاره به برگزاری همایش روز ملی جمعیت اظهار داشت: هدف از برگزاری این همایش بررسی مسائل جمعیتی استان گلستان و تدوین راهبردهای سیاست‌های جمعیتی است.

مدیرکل ثبت‌احوال استان گلستان تصریح کرد: نرخ ولادت در استان گلستان از 15.4 تا 30 در هزار تغییر کرده  و نرخ ازدواج نیز در استان گلستان 7.3 در هزار است.

وفایی با اشاره به اینکه ثبت وقایع حیاتی، اسناد هویت، تولید و انتشار آمار انسانی و تحولات جمعیتی از مهم‌ترین وظایف و ماموریت‎های ثبت احوال است، گفت: نرخ خام وفات نیز در استان گلستان برابر با 4.7 در هزار است که این نرخ در کشور 5  در هزار است.

وفایی اظهار کرد: آمار 2 ماهه ابتدای امسال نشان می‌دهد ولادت و ازدواج به نسبت مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته‌ است.

وفایی خاطرنشان کرد: در سال گذشته 17 هزار و 816 مورد ازدواج در استان گلستان به ثبت رسیده که شامل ثبت روزانه 49 ورد ازدواج می‌شود و در ثبت واقعه طلاق نیز در مجموع 3 هزار و 247 مورد طلاق ثبت‌شده که روزانه 9 مورد را شامل می‌شود.

به گفته وی، 4.4 درصد جمعیت استان گلستان را افراد 65 سال و بیشتر تشکیل می‌دهند، این نسبت در کشور 5.5 درصد است.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه شهید بهشتی نیز در این همایش گفت: جمعیت تحت تأثیر 3 متغیر باروری، مرگ‌ومیر و مهاجرت است.

حسین عینی زینالی گفت: تولد زنده و مهاجرت به داخل به افزایش جمعیت، مرگ‌ومیر و مهاجرت به خارج نیز از عوامل کاهش جمعیت است.

وی افزود: در سال 90 مرگ‌ومیر کودکان زیر 5 سال در سال 90 برابر با 17 هزار و 989 پسر و 14 هزار و 401 دختر، امید به زندگی در مردان 71.1 سال و در زنان 75.7 سال و نرخ امید به زندگی با کاهش 10 درصد مرگ‌ومیر کودکان در مردان 71.4 و در زنان 75.9 سال بود.

عینی زینالی گفت: در موضوع مهاجرت خروج ایرانیان با تحصیلات و سرمایه انسانی بالا و ورود مهاجرین با سرمایه انسانی پایین و نبود داده مطرح است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تدوین راهبردهای سیاست‌های جمعیتی در استان گلستان/ تولد 6 هزار و 179 نوزاد در گلستان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات