میرزاده: از کثرت نیروهای حق‌التدریس در کل دانشگاه آزاد رنج می‌برم

میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: از کثرت نیروهای حق‌التدریس در کل دانشگاه آزاد اسلامی رنج می‌برم چرا که این نیروها وابستگی آرمانی و اجرایی برای تحقق اهداف دانشگاه را ندارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، حمید میرزاده عصر امروز در دیدار صمیمی با جمعی از استادان، کارکنان و دانشجویان واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی با اشاره به جایگاه استان مرکزی اظهار داشت: برای استان مرکزی همین بس که در دامن خود حضرت امام راحل(ره) را پرورانده و حضور بزرگانی مانند آیت الله اراکی، مرحوم ملااحمد نراقی، ادیبانی چون ادیب‌الممالک فراهانی و فخرالدین عراقی و بزرگانی چون امیرکبیر نشان می‌دهد که این استان از قدیم دارای ژن‌های هوش، فرهنگ‌دوست و ادیب بوده است.

وی افزود: علاوه بر اینکه این شهر سرزمین ادبا و عارفان است، واحد اراک را نیز می‌توان به عنوان یکی از مهدهای دانش این استان دانست.

میرزاده تصریح کرد: هر فردی که در دانشگاه آزاد اسلامی در جایگاه‌هایی مانند کارمند، مدیره فعالیت مشغول است، از نظر من دارای اهمیت است، چرا که تمامی این عناصر مانند قطعات یک جدول بوده که یکدیگر را تکمیل می‌کنند و البته همیشه عنصر دانشجو و استاد در دانشگاه‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

توسعه رشته‌های جدید و چندنظمی موردنیاز جامعه امری مهم و ضروری است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اهمیت جایگاه دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: از آنجایی که این دانشگاه با سرمایه خانواده‌های دانشجویان تاسیس شده، تکریم آنان الزامی است.

میرزاده با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در حال‌حاضر مسیر اصلی خود را پیدا کرده است، افزود: کوشش‌های 30 سال گذشته مدیران و موسسان این دانشگاه اکنون به بار نشسته است. مدیران قبلی این دانشگاه مانند دکتر جاسبی اقدامات لازم برای توسعه کمی را انجام داده‌ و در حال‌حاضر باید بر روی اثربخشی و توسعه کیفی دانشگاه تمرکز کنیم.

وی تصریح کرد: دیگر به دنبال توسعه واحدها و مراکز نیستیم، اما توسعه رشته‌های جدید و چندنظمی که مورد نیاز جامعه هستند، از برنامه‌های اصلی ما به شمار می‌روند.

دانشگاه آزاد اسلامی از تحقیقات بنیادین حمایت می‌کند

رئیس دانشگاه آزاد بر ضرورت اثر بخشی دانشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: دانشگاه اثربخش، دانشگاهی است که بتواند مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه را حل کند بنابراین دیگر زمان تولید رساله‌ها و پایان‌نامه‌های غیرکاربردی گذشته و دانشجویان تحصیلات تکمیلی باید بتوانند یک گره از مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه را حل کنند.

میرزاده افزود: تحقیقات کاربردی بدون تقاضا بی‌معنی است، پس تحقیقات باید دارای اثربخشی بوده و بتواند به حل مشکلات جامعه بینجامد. البته دانشگاه حمایت از تحقیقات بنیادین را وظیفه خود می‌داند.

وی ادامه داد: دانشگاه محلی برای ارتقای دانش جامعه، استانداردسازی، کشف رموز و حقایق علمی است که توجه به علم بسیار مهم است، چراکه خداوند ذره‌ای از علم بی‌نهایت خود را در وجود انسان قرار داده و کشف آن برعهده انسان است. از این رو دانشگاه‌ها باید به سمت کشف حقایق و رموز علمی پیش بروند.

کانون‌های آزاداندیشی و علم‌اندوزی در دانشگاه توسعه یابد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با پیشنهاد تشکیل کانون‌هایی به منظور هم‌اندیشی اساتید و دانشجویان در حوزه مسائل علمی به ویژگی‌های دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: همان‌گونه که از نام این دانشگاه پیداست، این دانشگاه دارای سه وجه علمی، آزاداندیشی و اسلامی است. به همین‌خاطر لازم است کانون‌های آزاداندیشی و علم‌اندوزی در دانشگاه توسعه پیدا کند.

وی افزود: بنده از کثرت نیروهای حق‌التدریس در کل دانشگاه آزاد اسلامی رنج می‌برم چرا که این نیروها وابستگی آرمانی و اجرایی برای تحقق اهداف دانشگاه را ندارند. به همین خاطر باید به سمت جذب اعضای هیئت‌ علمی تمام وقت پیش برویم تا به توسعه کیفی دانشگاه دست یابیم.

میرزاده تصریح کرد: البته تاکید می‌کنم در انتخاب نیروهای حق‌التدریس باید ضوابط دانشگاه به دقت رعایت شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «میرزاده: از کثرت نیروهای حق‌التدریس در کل دانشگاه آزاد رنج می‌برم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات