اعتبارات فرهنگی به سمت استان‌ها هدایت می‌شود/کمبود اعتبارات فرهنگی در استان‌ها

علی اصغر کاراندیش کردستان معاون توسعه و مدیریت منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در دولت تدبیر و امید تلاش کرده‌ایم اعتبارات فرهنگی را به سمت استان‌ها سوق دهیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، علی‌اصغر کاراندیش در دیدار با استاندار گلستان اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید تلاش کرده‌ایم اعتبارات را به سمت استان‌ها سوق دهیم و باید توجه به سرمایه‌گذاری بر مسائل فرهنگی افزایش یابد و با وجود اعتبارات و امکانات کم، موضوعات فرهنگی در اولویت قرار گیرند.

وی افزود: از آنجایی‌که بیشتر مطالبات مردم در بخش اقتصادی، بهداشتی و درمانی است کمتر به حوزه فرهنگ توجه شده است.

معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه توجه نکردن به حوزه فرهنگ تنها به یک دوره اختصاص ندارد، افزود: نبود توجه به بخش فرهنگ باعث شده تا اعتبار چشمگیری به این حوزه اختصاص نیابد.

به گفته کاراندیش، تخصیص اعتبار اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامی در استان‌ها در مقایسه با دیگر دستگاه‌های اجرایی بسیار اندک در نظر گرفته شده است.

استاندار گلستان هم در این جلسه اظهار کرد: فرهنگ عرصه بسیار حساسی است و ظرفیت‌های ملی باید در عرصه فرهنگ به کمک اقدامات استانی بیایند.

حسن صادقلو افزود: فرهنگ عرصه بسیار حساسی است و ظرفیت‌های ملی باید در عرصه فرهنگ به کمک اقدامات استانی بیایند.

وی با بیان اینکه استان در فعالیت های فرهنگی با باوری جدی اقدام می کند، تصریح کرد: مسائل فرهنگی موضوعاتی زیرساختی هستند که در پرورش نسل‌های فرهیخته موثرند و سبب نتایجی اساسی خواهند شد.

صادقلو با بیان اینکه گلستان استانی تازه تاسیس است، یادآور شد: باید زیرساخت‌های ملی به کمک گلستان بیایند و با نگاه ویژه به موضوعات این استان توجه شود.

وی با اشاره به نگاه مدیریت استان به مقوله فرهنگ، گفت: تلاش داریم در اقتصادی‌ترین مسائل به پیوست فرهنگی توجه شود چرا که بر این اعتقادیم بدون نگاه فرهنگی موضوعات به سرمنزل مقصود نخواهند رسید.

استاندار گلستان توجه به پشتیبانی و حمایت‌های فرهنگی را مهم دانست و افزود: امیدواریم وزارتخانه توجه ویژه‌ای به مباحثی مانند یارانه نشریات در استان داشته باشد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعتبارات فرهنگی به سمت استان‌ها هدایت می‌شود/کمبود اعتبارات فرهنگی در استان‌ها» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات