برنامه‌های عملیاتی دستگاه‌های اجرایی گلستان برای تحقق اقتصاد مقاومتی تدوین شود‌

سردار صادقی فرمانده سپاه نینوا فرمانده سپاه نینوا استان گلستان گفت: برنامه‌های عملیاتی و اجرائی دستگاه‌ها و نهادهای استان گلستان در راستای تحقق سیاست‌های تحقق اقتصاد مقاومتی تدوین شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، سردار رحمت‌الله صادقی عصر امروز در ششمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان اظهار داشت: باید در عرصه اقتصاد مقاومتی ستادی را داشته باشیم که در مسیر عملیاتی برنامه‎های آن در تضاد دیگر برنامه‎های کمیته‎ها قرار نگیرد.

وی افزود: برنامه سال 1395 برشی از برنامه ششم است و بخشی از برنامه ششم توسعه در آن دیده می‎شود باید دبیرخانه‎ای ایجاد شود که موضوعات اقتصاد مقاومتی را در آن ایجاد کند.

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان تصریح کرد: باید اهداف برنامه‎های اجرایی مشخص شود و برخی از قوانین دست‌و‌پا‌گیر کنار گذاشته شود و در این مسیر نیاز است که به اجرای برنامه‎های اقتصاد مقاومتی و عرصه‎های فعال توجه داشته باشیم.

صادقی افزود: در راستای اجرا شدن اقتصاد مقاومتی مشکل ما سخت افزاری نیست چرا که ما به اندازه‎ کافی دستگاه‎های اجرایی متعدد داریم و همه قوانین در آن دیده شده و باید ستادهایی برای بخش‎هایی که کمتر دیده شده در نظر گرفته شود و  در حوزه اقتصاد مقاومتی باید به فرهنگسازی و اقدام از پایین به بالا دست توجه شود.

صادقی گفت: فعالیت‎های اقتصاد مقاومتی باید از پایین‌دست و در مکان عملیاتی دیده شود و نیازهای آن در سندهای بالادستی احصاء و برطرف شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی استان گلستان هم در این جلسه از فعال شدن پنج کمیته تخصصی پیرامون اجرای طرح اقتصاد مقاومتی در استان خبر داد و گفت: برای این منظور 5 کمیته شامل توسعه برونگرایی، کمیته استقرار و توسعه تولید و خدمات دانش‎بنیان، کمیته عدالت بنیانی و توسعه اقتصاد مردمی و کمیته حمایت از درون‎زایی و ارتقای بهروری عوامل تولید و کمیته تامین و تخصیص منابع در نظر گرفته شده است.

حسین پیش‎قدم با اشاره به اینکه کشور روسیه طرح اقتصاد مقاومتی را آغاز کرده و شکل آن با ما متفاوت است، گفت: در روسیه وابستگی خود را به اروپا و آمریکا را احصاء کردند که 82 درصد محصولات آن خارجی بوده است.

وی افزود: دولت در شرایطی قرار گرفته که برنامه‎های دو، سه و پنج ساله را در قالب اقتصاد مقاومتی پیگیری می‎کند و ما نباید از این موضوع غافل بمانیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برنامه‌های عملیاتی دستگاه‌های اجرایی گلستان برای تحقق اقتصاد مقاومتی تدوین شود‌» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات