افتتاح پروژه های عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی در اراک

میرزاده رئیس دانشگاه ازاد اسلامی در سفری یکروزه به استان مرکزی چندین پروژه عمرانی این دانشگاه را در واحد اراک افتتاح کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، حمید میرزاده به منظور شرکت در جلسه هیات امنای استان مرکزی و افتتاح چند پروژه عمرانی به اراک سفر کرده، صبح امروز به استان مرکزی سفر کرده و پس از استقبال رسمی مسئولان دانشگاهی وارد اراک شد.

رئیس دانشگاه ازاد اسلامی در بدو ورود به همراه جمعی از معاونان و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در مزار شهدای گمنام واحد اراک، با آرمان های شهدای دفاع مقدس تجدید میثاق کرد.

افتتاح پروژه های عمرانی دانشگاه آزاد اراک

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ابتدای برنامه های خود، ساختمان جدید دانشکده فنی مهندسی را افتتاح کرد.

این ساختمان با بیش از 6هزار مترمربع زیربنا، دارای 4 طبقه است که شامل 34 کلاس درس، 19 اتاق اداری و 8 کارگاه بوده و متراژ محوطه سازی شده این ساختمان، حدود 6هزار و 500 مترمربع است.

پس از این میرزاده دانشکده داروسازی دانشگاه آزاد اسلامی اراک را که دارای 6هزار و 200 مترمربع زیربنا، 4 طبقه، 7 کلاس، 27 اتاق اداری و 19 آزمایشگاه بوده و در فضای اطراف این دانشکده به متراژ 6هزار و 500 مترمربع محوطه سازی شده است افتتاح کرد.

مجتمع آزمایشگاهی زکریای رازی، یکی دیگر از پروژه های عمرانی واحد اراک بود که توسط رئیس دانشگاه ازاد اسلامی به بهره برداری رسید.

میرزاده در حالی این ساختمان با متراژ 3هزار و 874 مترمربع در 5 طبقه احداث شده را افتتاح کرد که جمعی از مسئولان دانشگاه‌های استان مرکزی و معاون سیاسی، امنیتی و معاون عمرانی استاندار مرکزی وی را همراهی می‌کرد.

مجتمع آزمایشگاهی زکریای رازی دارای 36 آزمایشگاه و 4 اتاق اداری بوده و فضای محوطه سازی اطراف این ساختمان 7هزار مترمربع است.

تحصیل یک میلیون و  600هزار دانشجو در واحدهای دانشگاهی آزاد اسلامی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی پس از افتتاح پروژه های عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی، در جمع خبرنگاران رسانه های استان مرکزی حضور یافت و با تشریح برنامه های دانشگاه به سوالات خبرنگاران و رسانه ها پاسخ گفت.

میرزاده در جمع خبرنگاران بااشاره به فعالیت‌های دانشگاه آزاد گفت: در حال حاضر یک میلیون و  600هزار دانشجو در واحدهای دانشگاهی آزاد اسلامی درحال تحصیل هستند این درحالیست که بیش از 30 درصد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری درحال تحصیل هستند که این موضوع زمینه مناسبی برای  برای ایجاد شرکت‌های دانش بنیان و مراکز رشد فناوری در این دانشگاه ایجاد کرده است.

وی افزود: البته توسعه این مراکز نه تنها زمینه‌ساز ایجاد زمینه رشد علم، پژوهش و فناوری در جامعه می‌شود بلکه بستری مناسب برای رشد اقتصاد و تحقق اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور بااشاره به برنامه های دانشگاه ازاد در کشور گفت: در شرایط فعلی تصمیمی مبنی بر افزایش تعداد واحدهای دانشگاهی آزاد در سطح کشور نداریم و تمام تلاشمان در این دانشگاه معطوف به افزایش کیفیت اموزش به ویژه در پایه تحصیلی کارشناسی ارشد قرار دارد.

تکریم دانشجویان در دانشگاهها الزامیست

حضور در نشست صمیمی استادان، کارکنان و دانشجویان واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاداسلامی استان مرکزی از دیگر برنامه های رئیس دانشگاه آزاد در سفر یکروزه به استان مرکزی بود.

میرزاده در این نشست درخصوص به کارگیری نیروهای حق‌التدریس گفت: بنده از کثرت نیروهای حق‌التدریس در کل دانشگاه آزاد اسلامی رنج می‌برم چرا که این نیروها وابستگی آرمانی و اجرایی برای تحقق اهداف دانشگاه را ندارند. به همین خاطر باید به سمت جذب اعضای هیات‌علمی تمام وقت پیش برویم تا به توسعه کیفی دانشگاه دست یابیم.

رئیس دانشگاه آزاد افزود: دانشگاه اثربخش، دانشگاهی است که بتواند مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه را حل کند. دیگر زمان تولید رساله‌ها و پایان‌نامه‌های غیرکاربردی گذشته و دانشجویان تحصیلات تکمیلی باید بتوانند یک گره از مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه را حل کنند.

وی با تاکید بر اهمیت جایگاه دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: از آنجایی که این دانشگاه با سرمایه خانواده‌های دانشجویان تاسیس شده، تکریم آنان الزامی است.

نیروهای حق التدریس دانشگاه آزاد باید کاهش یابد

پس از این جلسه، رئیس دانشگاه آزاد در جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد استان مرکزی که باحضور "آیت الله دری‌نجف‌آبادی" نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، "محمود زمانی قمی" استاندار مرکزی، "علیرضا نظام آبادی" رئیس دانشگاه آزاد استان مرکزی و دیگر اعضای هیئت امنا تشکیل شد، حضور یافت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این نشست با اشاره جذب اساتید در دانشگاه آزاد گفت: این دانشگاه در جذب اساتید دائمی تلاش کند و از افرادی که دارای مدرک phd هستند استفاده کرده و تمام نیرویش را در جذب این افراد بکار بگیرد و نیروهای حق التدریس خود را کاهش دهد.

وی افزود: چرا که نیروهای دائمی بنابر فعالیت 30 ساله‌ای که باید در این مرکز داشته باشند احساس صمیمیت بیشتری کرده و در واقع دانشگاه را محیطی وابسته به خود دانسته و در مورد آن احساس مسولیت می‌کنند و با دلسوزی به انجام امور محوله می‌پردازند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور تصریح کرد: در حالی که نیروهای حق التدریسی بی‌هیچ قید و بندی کار می‌کنند و حتی با هیچ انضباط اخلاقی در دانشگاه حضور یافته و اصلا هیچگونه  احساس مسولیتی را نداشته و با این تفکر که مدتی گذرا را در این واحد هستند با عملکردی نامطلوب به کار خود می‌پردازند.

سطح فعالیت علمی دانشگاه‌ها باید افزایش یابد

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز در نشست هیئت امنای دانشگاه آزاد استان مرکزی بااشاره به چشم انداز کشور گفت: امیدواریم براساس سند چشم‌انداز 1404 و برنامه ششم توسعه، دانشگاه آزاد اسلامی با برنامه‌ریزی و همت بلند رئیس دانشگاه آزاد در آینده الگوی خوب و پربرکتی در همه زمینه‌ها ارائه دهد و خار چشم دشمنان اسلام و دشمنان جمهوری اسلامی و مایه امید مردم و وفاداران جامعه به این دانشگاه باشد.

وی با اشاره به این نکته که 52 درصد فارغ‌التحصیلان این استان متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی هستند اضافه کرد: این آمار نشان‌دهنده اهمیت و توانمندی دانشگاه آزاد اسلامی است که بدون اتکا به بودجه دولتی توانسته اینقدر درخشان عمل کند.

آیت الله دری نجف‌آبادی افزود: امیدواریم با یک استراتژی روشن، چشم‌انداز دقیق و تحول از نظر کیفی دانشگاه آزاد اسلامی، موفق‌تر از قبل باشد البته بنابراین لازم است که تمام دانشگاه‌های کشور با تحولی کیفی پیش روند چرا که دیگر تحول کمی به تنهایی پاسخگو نیست و حوزه‌ای که فقط به دنبال مدرک باشد کارآمد نیست.

امام جمعه اراک دانشگاه را از مراکز مهم نقش آفرین در حوزه های مختلف جامعه برشمرد و گفت: دانشگاه باید بتواند جایگاه اصلی خود در نقش آفرینی در سطح جامعه را داشته باشد و بتواند در تمدن اسلامی، تحقق اقتصاد مقاومتی، حیات طیبه و نیل به این مهم، رشد و توسعه کشور، تشکیل شرکتهای دانش بنیان و فناوریهای نوین نقش آفرین باشد.

وی افزود: امروزه اقدامات خوبی در دانشگاهها و دانشگاه آزاد در حال جریان است اما باید این سطح فعالیت را افزایش دهیم و در بین این اقدامات درحال انجام سهم دانشگاهها در تولید علم و دانش مشخص و تقویت شود.

گزارش از سمیرا عیدی گل‌تپه‌ای

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افتتاح پروژه های عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی در اراک» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات