سیدحسن خمینی: امام بر سر مقدس مآب ها فریاد می زدند

یادگار امام گفت: انقلابیون هیچ آبشخور متحجرانه نداشته‌اند و مبارزه با تحجر در کنار دینداری شاکله اصلی نظام جمهوری اسلامی است. به گزارش نامه نیوز، آیت الله سید حسن خمینی در مراسم تجدید بیعت منتخبین دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی گفت: توفیق بزرگی است که امروز در خدمت نمایندگان و منتخبین بزرگوار مردم ایران اسلامی در جوار حرم امام راحل و چند صد متری جوار شهدای عالیقدر هستم.
 
یادگار امام ادامه داد: اگر ایثار و خون شهدای بزرگوار نبود، آسایش امروز جامعه ما حاصل نمی‌شد و امکان رقابت در درون خانواده نظام به وجود نمی‌آمد.
 
سید حسن خمینی با تشکر از هاشم زایی رئیس سنی دهمین مجلس شورای اسلامی گفت: شاهد ششمین افتتاح مجلس در جوار حضرت امام خمینی (ره) همراه با نمایندگان مردم هستم، گویی چند روز پیش بود که مراسم افتتاح پنجم انجام شد و دوستان نماینده در آن دوره به حرم امام راحل آمدند و در آن دوره بحث رقابت برای ریاست بین آقایان ناطق نوری و عبدالله نوری بود.
 
وی با بیان اینکه چهار سال گذشته نیز مانند برق و باد گذشت، گفت: این موضوعات را از این جهت اشاره می کنم که دوستان واقف به این موضوع باشند که روزها به سرعت می گذرد. البته دوستان به این مسئله واقف هستند. بنابراین باید قدر این روزها را بدانیم و ان‌شاء‌الله روزهای خوبی در پیش داشته باشیم.
 
سید حسن خمینی افزود: تجربه بزرگ رهبری امام خمینی (ره) در کدام سرزمین اندیشه، ریشه داشته که در حال حاضر بنیان‌گرایی مسموم در حوزه تفکر نداریم و اگر به این تفاوت به صورت بنیادین اندیشیده و پرداخته شود، تزئین آینده جمهوری اسلامی در آن است.
 
یادگار امام با بیان اینکه بنیان‌گرایی سلفی در جهان اسلام فاجعه است، گفت: بنیان‌گرایی سلفی یک مصیبت و لکه ننگ و باعث خجالت مسلمانان است.
 
وی افزود: عنصر عقلانیت در حوزه اندیشه اهل بیت است و در فضای عمومی تفکر امام (ره) و مجتهدین شیعه رسوخ پیدا می‌کند و تفکر پیشتاز عرضه می‌دارد و هیچ گزافه نیست که بگوییم اندیشه امام خمینی (ره) یک اندیشه روشنفکرانه در حوزه نظام فکری جامعه اسلامی است.
 
یادگار امام افزود: انقلابیون هیچ آبشخور متحجرانه نداشته‌اند و مبارزه با تحجر در کنار دینداری شاکله اصلی نظام جمهوری اسلامی است.
 
سید حسن خمینی افزود: هدف جمهوری اسلامی بازگرداندن تفکر به جامعه بشری و همچنین بازگشت معنویت دینی به جامعه است و اینکه باید جامعه در زندگی انسان‌ها نقش بازی کند.
 
وی ادامه داد: جمهوری اسلام سکولاریسم را نفی می کند و به هرگونه تفکر ماتریالیسم نه می گوید، اما در عین حال فکر آن متحجرانه نیست و آینده تفکر اسلامی از گذشته پرافتخار آن، جدا نیست، اما آینده به دستان باکفایت و با عقل مردم ساخته می شود.
 
یادگار امام افزود: هر اندیشه‌ای که به تضعیف بنیان های دینی و ظواهر شرعی منجر شود، از عوامل تضعیف پایه های نظام است و هر چه ریشه تحجر تقویت شود، موضوع از اندیشه های امام راحل دور می شود.
 
سید حسن خمینی افزود: پیوند عقلانیت و دین درس امام خمینی (ره) برای آینده جامعه است و میراثی است که باید به آن اتکا کرد تا بتوان آینده را ساخت و اگر بیشتر روی سخنان چند سال آخر عمر مبارک امام راحل توجه کنیم، ایشان بر سر مقدس مآب ها فریاد می زد، تا جایی که اظهار داشتند اگر در این راه شهید بشوم، ارزش دارد.
 
وی گفت: تحجر عنصری است که باید فارق اصلی میان ما و داعش دانسته شود. چه نامه هایی در حوزه موسیقی و حضور زنان در جامعه به امام راحل نوشتند و انتقادهایی به ایشان در حوزه تدریس حکمت و تبیین عقلانیت وارد آوردند، اما باید به این نکته توجه شود که دینداری و نفی تحجر باید در کنار هم باشد.
 
تولیت آستان مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی ادامه داد: توجه به عنصر زمان و مکان در موضوع اجتهاد مطرح است که متاسفانه گاهی مغفول مانده و مدت ها از ادبیات سیاسی ما خارج شده است، این در حالی است که باید به مراد امام راحل که دائماً در سال های آخر عمر بابرکت خویش تاکید داشتند، توجه شود.
 
سید حسن خمینی بیان کرد: باید به عنصری به نام مصلحت نظام توجه شود، به دلیل اینکه می تواند احکام اولیه را در نقاطی کنار بگذارد، توجه به مصالح جامعه اسلامی و مصالح مردم و توجه به اینکه جامعه و نظام اسلامی باید بن بست ها را بشکند، از ضروریات است.
 
وی افزود: قید اطلاق در حوزه ولایت فقیه که امام خمینی (ره) در سال های آخر عمر مطرح کردند، قید مترقی و بیانگر این است که حوزه تقنین، اجرا و احکام متوقف به احکام اولیه نیست. بدین معنا که برای حاکم اسلامی هیچ چیز بالاتر از مصالح اسلام و جلوه زیبا و مترقی از دین اسلام برای جهانیان در مرحله دوم، هیچ قیدی پیش روی آن نیست.
 
یادگار امام خمینی (ره) گفت: باید به اجتهاد پویا و نقش زمان و مکان در اجتهاد توجه شود که در تقلید داعش این موضوعات نیست.
 
سید حسن خمینی با بیان اینکه اسلام بن بست ندارد، تصریح کرد: با توجه به موضوعات مذکور برای حاکم اسلامی و نظام اسلامی جلوه زیبا از دین یک ارزش است که آبروی نظام است.
 
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی علاوه بر جهت سلبی و نفی تمام پستی های جهان، یک بیان ایجابی هم دارد. جمهوری اسلامی جهت ایجاب و ثبوت تفکر است، اما داعش فقط نفی دارد که متاسفانه در برخی از تفکر اخباری های خود نیز این موضوع را داریم. امروز واقعا اگر بخواهیم براساس انتظارات امام راحل (ره) کار کنیم، باید کارایی نظام اسلامی را بالا ببریم و اجازه ندهیم که متهم به نارسایی در حل مشکلات شویم.
 
تولیت آستان مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی خطاب به منتخبان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی افزود: عزم و همت دوستان و همچنین سکانداری رهبر انقلاب اسلامی در کنار دولت توانا می تواند مشکلات را حل کند، با وجود اینکه معضلات زیاد است، اما توانایی ها نیز در سطح بالایی است.
 
وی تصریح کرد: فقر و مشکلات و مسائل اجتماعی که این روزها بیشتر به آن توجه می شود باید حل شود و عقلانیت انقلاب عنصر ارزشمندی است که با اتکا به قبل باید شرایط و ظرفیت ها شناخته شود تا جمهوری اسلامی به اوج کارایی دست یابد.
 
یادگار امام در پایان افزود: از دکتر لاریجانی رئیس مجلس در دوره نهم تشکر می کنم و همچنین برای دوستان جدید به خصوص دکتر عارف که رأی اول تهران با ضریب بالا کسب کرد آرزوی موفقیت دارم، به دلیل اینکه اعتماد مردم سرمایه بزرگی است.
 

منبع: انتخاب برچسب ها: سیدحسن خمینی ، انقلاب ، مجلس شورای اسلامی چندرسانه‌ای عکسی متفاوت از بهرام رادان استقلال در مسیر قهرمانی/ عکس عکسی از پیام صادقیان با پیراهن تیم جدیدش دفتر جدید مورینیو/ عکس افشین قطبی روی جلد مجله بوریرام/ عکس شیلا خداداد مهمان امشب مهران مدیری/ عکس ‫میهمانان خارجی امروز مجلس/ عکس‬‎ عزیزم منتظر من نمون، برو!/ کاریکاتور نظر شمانام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید های ورزشی بازیکن تراکتورسازی به پرسپولیس نزدیک شد عبدالله ویسی و خوزستان، از محبوبیت تا نفرت/ قهرمان از ستاره خالی شد برگزاری مراسم چهلمین روز درگذشت مهرداد اولادی با حضور همبازیان سابق + عکس مدافع پرسپولیس، ناراضی از رفتن به سپاهان مخالفت با حضور ستاره هاي سايپا و سپاهان در پرسپوليس عصبانیت کاپیتان های پرسپولیس از یک اتفاق مجازی؛ ما هنوز نرفته ایم! اعلام فهرست تیم‌ملی برای بازی با مقدونیه و قرقیزستان/ كاپيتان نيست! تغییر موضع دوباره افشارزاده؛ هر جا وزارت بخواهد می‌روم چرا با اعتبار من بازی می کنید؟/ در لیست مازاد پرسپولیس نیستم پرسپوليس رقيب انصاري را جذب كرد پربازدید های کل اخبار مینو خالقی؛ غایب حاضر در مجلس جدید با استفساریه نگاه معنادار هاشمی در مجلس/ عکس کاندیداهای هیأت رئیسه مجلس دهم شیلا خداداد مهمان امشب مهران مدیری/ عکس مدافع پرسپولیس، ناراضی از رفتن به سپاهان 5 زخمی در درگیری حوزه علمیه خرم آباد / فحش ناموسی علیه مادر، همسر و فرزند هاشمی رفسنجانی عارف رقابت را به لاریجانی واگذار کرد؟/ ریاست کمیسیون اصل 90 در اولویت دفتر جدید مورینیو/ عکس محل حضور ابوبکر البغدادی مشخص شد عکس منشوری عمران زاده پربازدید ها پربحث ترین عناوین پشت‌پرده حمله تندروها به حوزه علمیه كماليه خرم‌آباد / حسین‌الله کرم حاضر به پاسخگویی نشد مینو خالقی؛ غایب حاضر در مجلس جدید با استفساریه جزئیات توافق ایران و عربستان درباره حج اوباما: رهبران جهان از پیروزی ترامپ نگرانند؛ دلیل خوبی هم دارند / او یا نادان است یا می خواهد خود را شوالیه جلوه دهد در غیاب سیدحسن خمینی چه کسی به استقبال نمایندگان جدید خبرگان رفت؟ "خمینی جوان" وارد می‌شود/ کلید خوردن فصل تازه در زندگی سید حسن لاریجانی گزینه ریاست مجلس دهم شد کاندیداهای هیأت رئیسه مجلس دهم ادعای واهی الجبیر علیه سپاه پاسداران و قاسم سلیمانی نفس داعش به شماره افتاده است؟ احمد خاتمی: چند خانم در «خندوانه» می‌خندند تا مردها را بخندانند، اسم این را چه بگذارم؟  (۶۳ نظر) پرونده مينو خالقي وارد فاز بي‌اخلاقي‌ها شد  (۵۹ نظر) نماینده‌ای که با یک میلیارد تومان دریافتی خود قصد سرگرم کردن مردم را دارد  (۴۸ نظر) از خان‌طومان تا خان تومان!  (۴۷ نظر) مصباحی مقدم: احمدی‌نژاد گزارشی به رهبری داد که به آخر خط رسیدیم/ احمدی نژاد به رهبری گفت اگر این دیدگاه را قبول ندارید، دیگر مسئول پرونده نیستم  (۴۶ نظر) کوچک زاده:علاوه بر حقوقم یک میلیارد تومان از مجلس دریافت کردم  (۴۳ نظر) علی مطهری؛ متفاوت ترین«آقازاده» ایران؛ سیاستمداری که دیگر تنها فرزند شهید مطهری نیست  (۳۹ نظر)

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سیدحسن خمینی: امام بر سر مقدس مآب ها فریاد می زدند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات