نیروها به رود فرات در اطراف فلوجه رسیدند/ساعت صفر برای حمله نهایی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه السومریه، اسماعیل المحلاوی فرمانده عملیات الانبار اعلام کرد: نیروهای امنیتی موفق به رسیدن به رود فرات در اطراف شهر فلوجه شدند و به نیروهای لشگر اول مستقر در جنوب فلوجه ملحق شدند.نیروها امنیتی موفق شدند که در جریان پیشروی چهار خودرو داعش که دو خودرو بمبگذاری شده و دو خودرو دیگر حامل داعشی ها بود را منهدم کنند.

نیروهای منتظر ساعت صفر برای حمله نهایی

عبدالوهاب الساعدی فرمانده عملیات فلوجه گفت: همه یگانها اعم از نیروهای مبارزه با تروریسم، پلیس و نیروهای عشایر در اطراف و ورودی های فلوجه هستند و منتظر ساعت صفر برای حمله به آن هستند.

وی افزود: نیروهای مبارزه با تروریسم به ورودی های شهر فلوجه برای اولین بار از زمان شروع عملیات رسیده اند.نیروهای عراقی به اردوگاه طارق و المزرعه در جنوب شرق فلوجه رسیده اند.

جنگ های خیابانی

صباح النعمان سخنگوی نهاد مبارزه با تروریسم عراق گفت: نیروها به ورودی های فلوجه رسیده اند اما زمان حمله معلوم نیست.نیروهای مبارزه با تروریسم در عملیات پاکسازی مشارکت خواهند کرد.عملیات هم اکنون جنگ خیابانی شده اند ما به شهر حمله خواهیم کرد و نیروهای ما در زمینه جنگ خیابانی آموزش دیده اند.

آزاد سازی کوی صنعتی

منابع عراقی اعلام کردند: نیروهای شرکت کننده در عملیات آزاد سازی فلوجه به پیشروی های خود ادامه می دهند و موفق به آزاد سازی کوی صنعتی در جنوب السجر در شمال شهر فلوجه شدند.در این درگیری شماری از تک تیراندازی داعش کشته شدند.آزاد سازی این منطقه پس از درگیری های شدید صورت گرفت.

 آزاد سازی منطقه کوی الجغیفی

منابع وابسته به نیروهای مردمی از آزاد سازی منطقه کوی الجغیفی در ورودی اصلی فلوجه و نصب پرچم عراق بر بالای ساختمان های دولتی آن خبر دادند.

آزاد سازی روستای البکاره

منابع عراقی از آزاد سازی روستای البکاره در شمال السجر خبر دادند.

پاکسازی روستای مختار

منابع وابسته به پلیس عراق از پاکسازی روستای المختار در شمال فلوجه از لوث داعش خبر دادند و افزودند: نیروها در حال پیشروی سریع به سوی الصقلاویه هستند.

 خنثی سازی ۵۳۵ بمب و خارج کردن ۵۰۷ خانواده از فلوجه

منابع عراقی گزارش دادند: در محور شمال الکرمه، البوشجل، اللهیب، پل التفاحه در اطراف فلوجه، نیروهای عراقی موفق به هلاکت ۱۱۰ تروریست و انهدام ۱۸ خودرو بمبگذاری شده، خنثی سازی ۵۳۵ بمب، بیست منزل بمبگذاری شده، انهدام سه مرکز و دو بولدوزر بمبگذاری شده و پاکسازی جاده ای به طول ۱۹ کیلومتر شدند.

این منابع همچنین بیان کردند: ۵۰۷ خانواده شامل ۲۰۳۰ نفر از گذرگاه امن از لوث داعش آزاد شدند.

نبرد تانک های عراقی با خودروهای بمبگذاری شده داعش

فرماندهی عملیات مشترک عراق گزارش داد: نیروهای وابسته به لشگر هشتم عراق موفق به منهدم کردن خودرو بمبگذاری شده ای که یک عامل انتحاری آن را در جنوب فلوجه هدایت می کرد، شدند.این نیروها با تانک آبرامز در منطقه البوهوی در جنوب فلوجه این خودرو را زدند.

حضور مجدد وزیر کشور عراق در اطراف فلوجه

محمد سالم الغبان وزیر کشور عراق امروز با نظامیان عراقی برای دومین بار از زمان شروع عملیات آزاد سازی فلوجه دیدار کرد و در جریان آخرین اخبار مربوط به این عملیات قرار گرفت.

هلاکت والی داعش در فلوجه

یک منبع عراقی بیان کرد: والی داعش در فلوجه موسوم به ماهر البیلاوی در روز ۲۵ ماه مه جاری در حمله هوایی به هلاکت رسیده است.وی از سرکرده های نسل اول داعش است که سمت های امنیتی و نظامی در این گروهک داشته است و اخیرا به عنوان والی فلوجه شده بود.وی بسیار افراطی بود.البیلاوی قبل از اشغال موصل از سوی داعش از محافظان سرکرده های داعش از جله ابو عبدالرحمن البیلاوی مسئول نظامی سابق که کشته شد، بود.

 

آمادگی برای عملیات در فلوجه از چهار محور

سلام عجمی سخنگوی شورای فلوجه اعلام کرد: نیروهای عراقی آماده عملیات در مرکز فلوجه از چهار محور طی ساعات آینده برای آزاد سازی آن از لوث داعش می شوند.نیروهای امنیتی موفق به خارج کردن ۲۵۰ خانواده که بیشتر آنها را زنان و کودکان تشکیل می دهنند از جنوب العامریه فلوجه و محور شمالی شهر در مناطق السجر و روستاهای تابع آن و انتقال آنها به مناطق امن شدند.

وی از پیشروی نیروهای عراقی در شرق شهر فلوجه خبر داد.

هلاکت سرکرده نظامی داعش در فلوجه

سرهنگ اورنس محمد العیساوی از فرماندهان نیروهای مردمی گفت: در حملات هوایی به مواضع داعش در منطقه الجمیله در ناحیه العامریه ایاد المرزوک سرکرده نظامی داعش در فلوجه و چهار معاون وی به هلاکت رسیده اند.همچنین در این حمله ادوات و سلاح های سنگین و نیمه سنگین تکفیری ها منهدم شد.

گشودن گذرگاه جدید برای خروج غیرنظامیان

نیروهای مردمی در الانبار صبح امروز گذرگاه دومی را روستای السجر برای نجات خانواده ها از داخل شهر فلوجه گشودند.

پیشروی نیروها در شمال فلوجه

منابع عراقی از عملیات نیروهای عراقی به سوی ناحیه الصقلاویه از محور غربی خبر دادند و افزودند: نیروها به سوی روستای البکاره و کوی الشهداء در ناحیه الصقلاویه در شمال فلوجه در حال پیشروی هستند.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نیروها به رود فرات در اطراف فلوجه رسیدند/ساعت صفر برای حمله نهایی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات