شیخ علی سلمان خاموش کننده فتنه هاست

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه بحرینی مرآه، شیخ «عیسی قاسم» روحانی برجسته بحرینی ۲ روز پیش از برگزاری دادگاه تجدیدنظر شیخ «علی سلمان» دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین بیانیه ای درباره شیخ سلمان منتشر کرده است.

بر اساس این گزارش در این بیانیه عنوان شده است: شیخ سلمان فردی بصیر و سخنور است و کینه جو و حسود نیست. همچنین مردم را بسیار دوست دارد. وی فردی صریح و رُک است ولی در عین حال از دشنام و عبارات زشت استفاده نمی کند. خیرخواه مخالفان و موافقان خود است و خیر عادلانه و انصاف را برای همگان می خواهد نه ظلم و جور. از تروریسم متنفر است و با قاطعیت با آن مبارزه می کند.

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است: وی از ذلت و تکبر به دور است. فردی متدین است اما متعصب نیست. در برخورد با مخالفان خود حلیم است و نظرات و عقاید مردم را تحقیر نمی کند. وی همانگونه که به حقوق دینی معتقد است، به حقوق انسانی و حقوق شهروندان نیز پایبند است.

در این بیانیه تصریح شده است: شیخ سلمان به دنبال اصلاح گری است و تمام توان خود را برای تحقق آن صرف می کند. اصلاح گری از دیدگاه وی آن چیزی است که مصلحت همگان، انصاف برای همه، مساوات و عدالت در آن مدنظر وی است و باقی ماندن ظالم بر ظلم خود را در این راستا نمی داند.

در بیانیه شیخ عیسی قاسم بیان شده است: شیخ سلمان در نقد اشتباه افراد موافق و نقد مخالفین به دلیل تبعیتش از حق و دوری از تجاوز تعلل نمی کند. وی به شدت به دنبال اصلاحات از طریق مسالمت آمیز است. ایشان در برابر تهدیدات بسیار سخت و محکم و فولادی است.

در ادامه این بیانیه افزوده شده است: شیخ سلمان کسی است که کشورها به وی افتخار می کنند و به دلیل وجود او احساس عزت می کنند. وی یکی از عوامل ثبات و خاموش کردن آتش فتنه ها می باشد. توهین به مردم شریف، ظلم است اما توهین به وی ظالمانه تر است. همچنین ظلم نسبت به همه زشت است اما نسبت به وی زشت تر است.

در پایان این بیانیه عنوان شده است: وی در نزد مردم کشور خود و دیگر کشورها فردی معروف است، هر چند که نامش ذکر نگردد.

شایان ذکر است روز جمعه نیز بحرینی ها با برگزاری تظاهرات خواستار آزادی شیخ علی سلمان دبیر کل جمعیت الوفاق شدند و بر خواسته های برحق خود در تشکیل حکومت مردم سالار و نهاد سالار در این کشور تاکید کردند.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شیخ علی سلمان خاموش کننده فتنه هاست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات