استاندار تهران در دیدار شهردار وین: اراده ایران و اتریش بر گسترش روابط دو جانبه است

به گزارش عصر شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران سیدحسین هاشمی در دیدار با میشایل هویپل با اشاره به روابط خوب ایران و اتریش در بخش های اقتصادی و سیاسی افزود: ‌توافقنامه 1+5 در کشور اتریش خاطره خوبی برای ایران به جای گذاشت و نشان داد که در دنیا می توان بدون توسل به ابزار نظامی با گفت و گو مسائل را حل کرد.
استاندار تهران تصریح کرد:‌ توافقنامه 1+5 امروز مورد تایید همه کشورها است و جمهوری اسلامی ایران به تعهدات خود در این رابطه عمل می کند و امیدواریم مشکلات کنونی نیز با کمک کشورها حل شود.
هاشمی با اشاره به امنیت ایران در منطقه پرتنش خاورمیانه گفت: این ‌امنیت نشان دهنده نقش مردم در کشور است و امیدواریم با اقدامات آغاز شده بتوانیم دست داعش را از منطقه کوتاه کنیم.
وی با تاکید براینکه ‌استان تهران آماده برقراری همکاری در بخش اقتصادی با اتریش است افزود:‌ استان تهران با 14 میلیون جمعیت، 50 درصد مالیات کشور را تامین می کند و 80 درصد صادرات خدمات فنی و مهندسی ایران از تهران است.
هاشمی تصریح کرد: بازسازی و نوسازی صنایع، ایجاد شهرک صنعتی صنایع پیشرفته (های تک) با مشارکت سرمایه گذاران خارجی، ساخت تصفیه خانه فاضلاب و برقراری ارتباط ریلی شهرستان های استان با تهران از اولویت های استان است.
استاندار تهران خطاب به هیات اتریشی گفت:‌ بازدید از صنایع دانش بنیان و توان مهندسان ایرانی شرایط مناسبی برای برقراری ارتباط وین با تهران فراهم می کند.
هاشمی در پایان همه شهرهای استان تهران را دارای ظرفیت مناسبی برای سرمایه گذاری در حوزه های حمل و نقل، پسماند، تصفیه فاضلاب، توسعه گردشگری و ورزش عنوان کرد.

* شهردار وین: سفر به تهران برای همکاری در حوزه فناوری شهری و گردشگری است
شهردار وین نیز در این دیدار با اشاره به اینکه ذهنیت مثبتی برای ارتباط با تهران در اتریش وجود دارد گفت:‌ براساس سنت های دیرینه اتریش، اختلافات باید از طریق مذاکره حل شوند.
میشایل هویپل با بیان اینکه تحریم راهکار مناسبی برای یافتن راه حل مشکلات نیست افزود: دلیل سفر ما برقراری روابط با تهران و تبیین همکاری ها در حوزه فناوری شهری و گردشگری است.
وی توسعه اقتصادی شهری در کنار حفظ محیط زیست را مهم دانست و تصریح کرد: ‌توسعه فناوری براساس اقتصاد دانش بنیان راه حل دستیابی به توسعه است و در این زمینه آماده همکاری با تهران هستیم.
شهردار وین با بیان اینکه توسعه حمل و نقل، دفع پسماند و تامین امنیت انرژی برای همه شهرها مورد نیاز است یادآور شد: این موضوعات محور اصلی بسیاری از کنفرانس ها است.
هویپل رفع موانع توسعه گردشگری را راهکاری برای توسعه همکاری وین و تهران برشمرد و افزود: تبادل فرهنگی و ارایه تجربیات توسعه دو طرف می تواند در گسترش روابط موثر باشد.
وی در پایان دیدار تیم های فوتبال ایران و اتریش را فرصت مناسبی برای پیشبرد روابط دو کشور به ویژه در حوزه ورزش برشمرد.
تهرام**2079// 1625

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار تهران در دیدار شهردار وین: اراده ایران و اتریش بر گسترش روابط دو جانبه است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات