سرپرست حوزه هنری خراسان شمالی: استان یکی از قطبهای هنر کاریکاتور در کشوراست

وحید نمازی عصر شنبه در آئین رونمایی از آثار نقاشی و پوستر هفتمین جشنواره سراسری کاریکاتور در بجنورد اظهار کرد: 6 دوره است که جشنواره کاریکاتور در استان برگزار می شود ودر سال 91 دومین استان و در سال 92 هم اولین استان منتخب این جشنواره سراسری بود.
وی افزود: استاد بهمن عبدی ومسعود ضیایی و عباس ناصری و همچنین اساتید دیگر از استادان به نام این هنر می باشند که همراه با جوانان فعال در این عرصه ،بار این هنر را به دوش می کشند.
نمازی از راه اندازی خانه کاریکاتور در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: ظرفیت بالای فعالان این حوزه در استان باعث شده تا برای پیشرفت و ساماندهی این هنرمندان خانه کاریکاتور در آینده‌ای نزدیک راه اندازی شود.
وی در مورد جشنواره کاریکاتور هم گفت: این جشنواره از امروز شروع می شود و آثاری با موضوع 'نفوذ' از سراسر کشور به حوزه هنری معرفی می شوند و در شهریور ماه با انتخاب آثار برتر به پایان می رسد.
سرپرست حوزه هنری استان در مورد موضوع جشنواره سراسری کاریکاتور هم عنوان کرد: مسائلی مانند نفوذ دشمن ،ازدیاد جمعیت، سبک زندگی ایرانی و اسلامی و دیگر موارد از دغدغه‌های نظام می باشند که با توجه به صلاحدید کارشناسان موضوع 'نفوذ ' را انتخاب کرده ایم و امیدواریم بتوانیم تا با زبان هنر از کیان کشورمان در مقابل نفوذ بیگانگان دفاع کنیم.
مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری خراسان شمالی هم در این آئین گفت: اشاعه درست فرهنگ ایثار و شهادت توسط یک فیلم و یک هنرمند می تواند بیشتر از سخنرانیها و خطابه باشد.
محمود ثمینی افزود: رساندن نقدهای فرهنگی اجتماعی وسیاسی به مسئولان کار بسیار با ارزشی است که هنرمندان انجام می دهند و باید خود هنرمندان مراقب باشند تا تحت تاثیر نفوذ قرار نگیرند.
وی خاطرنشان کرد: باید همه باور داشته باشیم که هنری مثل کاریکاتور می تواند با زبان انتقاد شیرینی که دارد بسیاری ار کجرویهای جامعه را از بین ببرد.
دراین جشنواره از هفتمین پوستر جشنواره کاریکاتور کشور و آثاری از هنرمندان استان رونمایی و همچنین از چند کاریکاتوریست استان با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.
6003/ 6042

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سرپرست حوزه هنری خراسان شمالی: استان یکی از قطبهای هنر کاریکاتور در کشوراست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات