دستانی که اضلاع سبز بهارند...

در افق نگاهت پرنده ای، نغمه خوان عشق است و اندیشه ات تجلی باشکوه ترین جلوه های ایمان و انفاق.
خشت هایی که روی هم گذاشته می شود خط به خط تفسیر انسانیت تو و ردیف های موزون مهرند.
دیوارهایی که قد می کشند، فصل جدایی تو از تعلقات دنیایند و سقف هایی که با همت والایت شکل می گیرند و با عاطفه سرشارت مستحکم می شوند سایه سار همدلی و یاری اند.
از رهگذر روزها، هفته ها و سال هایی که می گذرد، از فراز اهتمامی سترگ و عزمی راسخ معمار بنای نیک اندیشی و معرفت هستی و دستانت که اضلاع سبز بهارند در رگ های روزگار رایحه امید را منتشر می کنند.
تاریخ گواه روشن رفتار بارانی ات و صفحه به صفحه آینه دار سخاوت توست.
فرهنگ، میراث دار فکر و فرزانگی تو می شود و فراتر از زمان و مکان در ذهن ها و قلب ها، ماندگاری و جاودانگی از آن توست.
باید نشان تو را که طلایه دار زیباترین مصادیق زلال نیکی و نجابتی از آسمان گرفت، باید سراغت را از دل و جان کسانی گرفت که در باغ دانشی که سبز از تلاش جاودانه توست الفبای آزادگی آموخته اند.
تو ای سرو همیشه جوان بوستان وارستگی و ای قصیده موزون کرامت، بمان تا از نگاهت باز چراغی آویزم در تاریک زار سرد دنیا...
اما تو تا ابد می مانی، تمام نخواهی شد، تکرار می شوی در هر نفس آرام دانش آموزی که در امنیت و آرامشِ کلاس، بالنده و از عصاره آگاهی لبریز می شود.
تکرار می شوی درهر قطره باران نگاه معلمی که در فضایی آغشته به صفای یادت، در مکانی مملو از آراستگی، انسان بودن را می آموزد.
تو تمام نخواهی شد، تکثیر می شوی در آینه دیدگان فرزندان این دیار، منعکس می شوی در نگاه پدران و مادرانی که از لطف بی دریغت، دلشان قرص و خاطرشان امن است.
تو تا همیشه خواهی درخشید بر پیشانی این سرزمین که از دیرباز مهد کرامت و بخشش بوده است.
آری تو، ای اسوه کرامت و احسان، هرگز و هرگز تمام نخواهی شد.
7437/3028

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دستانی که اضلاع سبز بهارند...» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات