حل مشکل بی سوادی در بین عشایر نیازمند برنامه ریزی کشوری است

مهرداد نادری فر روز شنبه در شورای آموزش و پرورش استان همدان افزود: ریشه کنی بی سوادی در بین عشایر از جمله مسائلی است که آموزش و پرورش استان اقدام خوبی در این راستا انجام داده است.
وی عنوان کرد: عشایر استان در سالجاری تا زمان فرا رسیدن وقت کوچ در مرزهای استان حضور داشتند و این تمرکزی برای حل مشکلات بود.
وی ادامه داد: عشایر زمانی ناچار به ترک این استان هستند که یک ماه از شروع سال تحصیلی گذشته، پس اینها در اختیار ما نیستند و این مشکل در استان قابل حل نیست بلکه نیازمند برنامه کشوری است.
وی تصریح کرد: آموزش و پرورش نهایت قوانین و مقررات از جمله معلم همراه ایل را عملی کرده است اما باید یک اصلاح قوانین داشته باشیم.
وی با تاکید بر اجرای طرح انسداد بی سوادی در بین همه کودکانی که به هر دلیلی بازمانده از تحصیل شده اند ادامه داد: این طرح به عنوان یک تکلیف و تاکید به شورای آموزش و پرورش ارسال و تاکید شد تا این کودکان شناسایی و به چرخه سواد آموزی وارد شوند.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان همدان گفت: در طول تابستان برنامه تکمیلی آموزش عشایر اجرا خواهد شد.
حسن بهرامی نوید افزود: 50 تا 60 درصد آمار بی سوادی استان مربوط به عشایر بوده و هم اکنون 568 دانش آموز در مناطق ییلاقی تحت پوشش آموزش و پرورش استان همدان قرار دارند.
7530/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حل مشکل بی سوادی در بین عشایر نیازمند برنامه ریزی کشوری است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات