معاون دانشگاه آزاد: 37 درصد مراکز رشد کشور در این دانشگاه راه اندازی شده است

ابراهیم واشقانی شنبه شب در نشست خبری چهاردهمین همایش معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در مشهد افزود: همه واحدهای این دانشگاه استانها دارای مرکز رشد هستند ضمن آنکه برنامه ریزی شده تا آخر برنامه ششم توسعه تعداد این مراکز به 150 مورد افزایش یابد.
وی ادامه داد: در 85 مرکز رشد دانشگاه آزاد 712 شرکت فناور و دانش بنیان مستقر است که تعداد آنها باید به 800 مورد برسد.
معاون دانشگاه آزاد اسلامی گفت: همچنین برای کاهش خطرپذیری سرمایه گذاری و تشویق اعضای هیات علمی و دانشجویانی این دانشگاه تا 35 درصد در زمینه سرمایه گذاری مشارکت می کند.
وی افزود: علاوه بر آن تاسیس صندوق حمایت از طرحهای دانش بنیان با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در شرف تاسیس است.
واشقانی ادامه داد: این صندوق با سرمایه گذاری اولیه 50 میلیارد ریال دانشگاه آزاد و نیز معادل و یا دو برابر این میزان از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی می شود.
وی گفت: این اقدام در راستای حمایت از طرحهای دانش بنیان در قالب اعطای تسهیلات انجام می شود و بر اساس برنامه ریزی بعد از صدور مجوز و تشکیل هیات مدیره امیدواریم تا پایان سال به انجام رسیده و فعال شود.
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی افزود: امسال پیش بینی شده که واحدهای این دانشگاه 20 درصد هزینه های خود را از محل فعالیتهای اقتصاد دانش بنیان تامین کنند و ایجاد و توسعه مراکز رشد از برنامه های اصلی به همین منظور است.
1906/1858/ 3404

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون دانشگاه آزاد: 37 درصد مراکز رشد کشور در این دانشگاه راه اندازی شده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات