'اد میلیبند': جوانان برای شرکت همه‌پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بسیج شوند

به گزارش ایرنا، اد میلیبند در جریان سخنرانی اش با بیان اینکه سرنوشت همه‌پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در دست‌های جوانان است، گفت: امروز بایستی همه جوانان برای شرکت در این همه پرسی، بسیج شوند.
وی افزود: 'بگذارید به‌صراحت در مورد خطر در پیش رو سخن بگویم: تصمیم به دادن رأی در همه‌پرسی، به معنای تصمیم گرفتن در مورد آینده ما است. و اگر جوانان نخواهند از حق رأی خود استفاده کنند، این خطر است که این‌همه پرسی را از دست بدهیم.'
'اد میلیند' هشدار داد که 1.5 میلیون تن از 6 میلیون جوان بین 18تا 24 سال که واجد شرایط برای دادن رأی در همه‌پرسی 23 ژوئن هستند و نیز یک‌چهارم از هشت‌ میلیون ‌نفری که در سنین 25 تا 35 هستند، تاکنون برای شرکت در همه‌پرسی ثبت‌نام نکرده‌اند.
این افراد تنها تا 7 ژوئن مهلت‌دارند که برای شرکت در همه‌پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ثبت‌نام کنند.
میلیبند همچنین در جریان سخنرانی‌اش ضمن حمله به کمپین‌های حامی 'برگزیت' گفت: بخشی از کارزار تبلیغاتی حامیان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا مبتنی بر 'پیش‌داوری' است.
وی بابیان اینکه مهاجرت برخلاف ادعای طرفداران برگزیت، برای انگلیس خوب بوده است، افزود: حضور در اتحادیه اروپا سبب شده است که جوانان انگلیسی بتوانند آزادانه در کل اروپا سفر کرده و مشغول به کار شوند.
وی افزود: بیش از مساله مهاجرت، خروج از اتحادیه اروپا سبب خواهد شد که بیش از همه به طبقات کم‌درآمد، اقتصاد ما و نیز حقوق کارگران آسیب وارد شود.
'اد میلیبند' بیان داشت: 'وقتی از کمپین حامی برگزیت در مورد آینده شغلی، رشد اقتصادی و فرصت‌ها سووال می‌شود، تنها جواب آنها این است که ما الآن چیزی نمی‌دانیم.'
رهبر سابق حزب کارگر همچنین در گفت‌وگو با شبکه 'بی‌بی‌سی' گفت: جوانان بیش از سایر اقشار مردم ، علاقه‌مند به دادن رأی به نفع ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا هستند.
وی افزود: ادامه حضور در اتحادیه اروپا به معنای آینده‌ای روشن‌تر، مثبت و همراه با خوش‌بینی است و فکر می‌کنم جوانان ترجیح می‌دهند که ما کشوری منزوی نباشیم و با دیگر کشورهای کار کنیم.
این برای اولین بار است که 'اد میلیبند که بعد از شکست حزب کارگر در انتخابات عمومی 2015 میلادی از رهبری این حزب کناره گرفته بود، بار دیگر به صحنه سیاسی انگلیس باز می‌گردد.
به گفته منابع انگلیسی، جرمی کوربین به 'اد میلیبند ' پیشنهاد کرده است که به کابینه در سایه حزب کارگر بپیوندد.
'جرمی کوربین' رهبر حزب مخالف کارگر نیز اخیرا در سخنانی ضمن درخواست مجدد از هواداران این حزب برای حمایت گسترده از حضور انگلیس در اتحادیه اروپا در همه پرسی 23 ژوئن گفت: مردم انگلیس با یک انتخاب تاریخی مواجه هستند.
رهبر حزب کارگر عنوان کرده بود که حمایت کامل وی از ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا به این دلیل است که این مساله به دفاع از حقوق کارگران و محیط‌زیست و حفظ فرصت‌های شغلی کمک می‌کند.
کوربین گفت: «ما نیاز به یک پیام محکم داریم که درواقع نه‌تنها می‌توانیم در دفاع از حقوق کارگران ایستادگی کنیم، بلکه می‌توانیم با چالش عظیم سیر مهاجرت جهانی، حفاظت از آزادی انسان‌ها در انگلستان برای زندگی، کار و بازنشستگی در خارج روبرو شویم، بنابراین پیوند با قاره اروپا را حفظ می‌کنیم.'
حمایت صریح جرمی کوربین و حزب کارگر از کمپین حامی حضور انگلیس در اتحادیه اروپا به معنای حمایت سه اتحادیه بزرگ کارگری این کشور از این کمپین است.
در حال حاضر با نزدیک‌تر شدن به زمان برگزاری این‌همه پرسی، مسئله ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا علاوه بر تشدید دامنه فعالیت هر دو جناح داخلی مخالف و موافق برگزیت در داخل این کشور، بیش‌ازپیش ابعاد فراملی یافته است و تاکنون نیز شماری زیادی از نهادهای اقتصادی و مالی ، سیاستمداران جهان خصوصاً رهبران اروپایی درارتباط با آن موضع گرفته‌اند.
اروپام**4**1552

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «'اد میلیبند': جوانان برای شرکت همه‌پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بسیج شوند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات