فائو: کمبود مواد غذایی برای 2.8 میلیون نفر در آمریکای مرکزی

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری اروپاپرس، فائو روز شنبه تاکید کرد: خشکسالی طولانی مدت مربوط با پدیده آب و هوایی «ال نینو» به کشاورزان منطقه مشهور به 'کوردور سکو' (کریدور خشک)، که از این سه کشور عبور می‌ کند ، لطمه وارد کرده است .کمبود باران باعث خشکی و ترک خوردگی زمین و خشک شدن چاه های منطقه شده است .
بنابر اعلام فائو ، حدود 3.5 میلیون نفر دچار مشکل تغذیه در این سه کشور هستند و از این تعداد ، 2.8 میلیون نفر برای زنده ماندن به کمک های غذایی وابسته می‌ باشند .
«آنا ریکوی» کارشناس منطقه ای فائو در کاهش خطر بلاها در این خصوص گفت: ما با یکی‌ از بدترین خشکسالی ها در چند دهه اخیر مواجه هستیم. این یک خشکسالی مکرر است که سال به سال به معیشت کشاورزان کوچک لطمه می‌ رساند.
وی خاطرنشان کرد که به دلیل خشکسالی ، هندوراس در سال 2015 در کریدور خود وضعیت فوق العاده اعلام کرد و این وضعیت هنوز ادامه داد .
ریکوی تصریح کرد: کشاورزان فقیر و خانواده های آنها که در منطقه کریدور آمریکای مرکزی زندگی‌ می‌ کنند ، مجبور شده ا‌ند که وعده غذایی خود را کاهش دهند .این افراد، دارایی ها ، زمین ها و دانه های خود را فروختند تا زنده بمانند ، شمار وعده های غذایی و میزان پروتئینی که می‌ خورند را کاهش دادند .
این در حالی‌ است که دفتر هواشناسی استرالیا در هفته گذشته گفته بود که آخرین توفان ال نینو که باعث شد که دمای دریا به بالاترین درجه خود در 19 سال اخیر برسد و روند آب و هوایی در تمام جهان را تغییر داد، به پایان رسید.
اروپام *5*491** 3404

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فائو: کمبود مواد غذایی برای 2.8 میلیون نفر در آمریکای مرکزی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات