آیا مردم روسیه به شرایط زندگی در این کشور اعتراض می‌کنند؟

نتایج آخرین نظرسنجی‌های انجام شده در روسیه نشان می‌دهد که مردم کمتر باور دارند که ممکن است اعتراضی با اهداف سیاسی برگزار شود و حتی در صورت وقوع چنین رخدادهایی، تنها تعداد اندکی از آن‌ها مایل به مشارکت در آن هستند. خبرگزاری تسینم: مرکز مطالعات لوادای روسیه در آخرین نظرسنجی خود درباره رفتارهای اعتراضی شهروندان روسیه، به نتایج جالبی دست یافته است. این نظرسنجی که طی روزهای  22 تا 25 آوریل 2016 و از طریق مصاحبه با 1600 تن از شهروندان سراسر این کشور انجام شده است. در ادامه پاسخ افراد به سوالات کارشناسان مرکز را در مقایسه با نظرسنجی‌های که پیشتر انجام شده است مشاهده می‌کنید.

به نظر شما امکان اعتراض جمعی مردم در منطقه / شهر شما به دلیل افت سطح زندگی و تلاش برای دفاع از حقوق فردی وجود دارد؟

نتایج این بخش نشان دهنده این که طی سه سال اخیر، به باور مردم احتمال اعتراض جمعی مردم به خاطر افت سطح زندگی و تلاش برای حقوق فردی کاهش یافته و از 25 درصد به 19 کاهش یافته است.

اگر اقدام اعتراض آمیز جمعی صورت بگیرد، شما در آن شرکت خواهید کرد؟

همچنین تعداد کمتری از پاسخگویان اعلام کرده‌اند که حتی اگر اعتراضی دسته‌جمعی رخ دهد، در آن شرکت خواهند کرد. این میزان در سه سال گذشته 17 درصد بود و در آوریل سال جاری به 11 درصد کاهش یافته است.

به اعتقاد شما احتمال وقوع اعتراض جمعی با درخواست‌های سیاسی در منطقه / شهر شما وجود دارد؟

در موضوع خواسته‌های سیاسی نیز، پاسخگویان در این نظرسنجی نسبت به سه سال گذشته، کمتر احتمال می‌دهند که اعتراضی جمعی رخ دهد. این میزان در آوریل سال 2013 برابر با 22 درصد بود و در آوریل سال جاری به 15 درصد کاهش یافته است.

اگر اقدام اعتراض‌آمیز با اهداف سیاسی صورت بگیرد، شما در آن شرکت خواهید کرد؟

تنها 8 درصد پاسخگویان اعلام کرده‌اند که در صورت سیاسی‌بودن اهداف یک اقدام اعتراض آمیز در آن شرکت خواهند کرد، در حالی که در سال 2013، 12 پاسخگویان چنین تمایلی را ابراز کرده بودند.

آیا در یک سال گذشته در برنامه‌های مختلف اعتراضی اعم از نشست، راهپیمایی و یا هر برنامه دیگری شرکت داشته‌اید؟

در نهایت هم تنها 2 درصد پاسخگویان طی سال گذشته در برنامه‌های اعتراضی که با اهداف مختلف برگزار می‌شوند مشارکت داشته‌اند، در حالی که در آوریل سال 2011 این میزان برابر با 3 درصد بود.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آیا مردم روسیه به شرایط زندگی در این کشور اعتراض می‌کنند؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات