هزاران مادریدی در تظاهراتی خواهان نان ، کار و سقف شدند

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری افه ، مردم در این تظاهرات خشم خود را ابراز داشته و خواهان 'بازگشت دموکراسی غاصب شده از سوی اروپا به شهروندان کشورهای تحت تحمیل' شدند .
در این رابطه ، بیش از 125سازمان سیاسی ، اتحادیه های کارگری و اجتماعی از شهروندان خواسته بودند که در 'تظاهرات برای کرامت' و تحت شعار 'برای یک شورش دموکراتیکی مردم اروپا .حاکمیت ، کرامت ، همبستگی‌ '، شرکت کنند .
اعتراضات در پایتخت اسپانیا ، به چهار ستون تظاهرات تقسیم شده بود که از 4 میدان این شهر حرکت کردند تا که در میدان 'سول' واقع در مرکز شهر به هم بپیوندد.
در شهر «سویا» در جنوب اسپانیا نیز حدود یک هزار نفر در تظاهراتی زیر باران ، خواهان راه اندازی درآمد پایه جهانی‌ (حقوق ماهیانه به همه شهروندان بدون استثنا )، شدند و اکثر پلاکاردهایی‌ که در دست داشتند نیز به این امر اشاره می‌ کردند .
مردم این شهر در حالی‌ که پرچم های جمهوری خواه و قرمز که نشانه های احزاب چپگرای پودموس و چپ متحد است در دست داشتند ، شعارهای متعددی علیه اصلاحیه کاری سر دادند .
در شهر غربی «وایادولید» نیز حدود 200 نفر درخیابان های مرکزی شهر ، خواهان بهداشت و درمان و آموزش و پرورش دولتی و باکیفیت ، مبارزه علیه افزایش سن بازنشستگی تا 67 سال و نبرد علیه وضعیت هایی‌ نظیر عدم امنیت شغلی‌ و بیکاری شدند .
در این شهر ، مردم در حالی‌ که پلاکاردهایی‌ که بر روی آنها شعارهایی‌ نظیر «نان ، کار و سقف» و «علیه ریاضت ها یک اروپای دموکراتی تر می‌ خواهیم » را در دست داشتند ، شعارهای «برای این همه دزد نان نیست» و «فساد سیاسی نه» را سر دادند .
اروپام *1*491**1856

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هزاران مادریدی در تظاهراتی خواهان نان ، کار و سقف شدند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات