درخشش هنرمندان ایرانی در نخجوان

هنرمندان ایرانی شرکت‌کننده در جشنواره بین‌المللی نقاشی "نخجوان" موفق به دریافت دیپلم افتخار و تندیس جشنواره شدند. آفتاب : مراسم پایانی این جشنواره‌ی با سخنرانی "الویه حمزه اوا" رییس اتحادیه نقاشان و نماینده مجلس ملی و« ناتوان قدیم اوا» وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری خودمختار نخجوان برگزار شد.
این جشنواره در فضای باز کنار قلعه زیبا و تاریخی نخجوان بنام " النجه قلعه " برگزار و هنرمندان نقاش شرکت‌کننده در جشنواره به طراحی و ترسیم آثار هنری با موضوع آزاد پرداختند.
آثار برگزیده روز 7 خردادماه 1395 در سالن کاخ حیدر علی‌اف به معرض نمایش گذاشته شد و تمام هنرمندان ایرانی موفق به دریافت دیپلم افتخار و تندیس جشنواره شدند.
به گزارش وابستگی فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نخجوان ، آثار طراحی‌شده هنرمندان کشورمان «ودود موذن» و
«سعید ایامی» و « رقیه پهلوانی»، «کبری رادپور» و« رقیه جاویددوست» از سوی هنردوستان و هنرشناسان مورد استقبال واقع شد و جز آثار برتر ارایه شده در جشنواره محسوب شدند.
حسین آقازاده وابسته فرهنگی سرکنسولگری کشورمان در نخجوان نیز ضمن حضور در برنامه‌های جشنواره، در دیدار با «ناتوان قدیم اوا » وزیر فرهنگ و گردشگری، «الویه حمزه اوا »رییس اتحادیه نقاشان، «رحمان محمداف» مدیر شعبه نهادهای اجتماعی و دفتر سیاست‌های بشردوستانه مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان در خصوص اهمیت توسعه همکاری‌های علمی، فرهنگی و هنری همسان با روابط روبه گسترش سیاسی و اقتصادی دوجانبه با مسوولان عالی رتبه نخجوانی گفتگو کرد.
بنا بر این گزارش،شهر نخجوان از سوی سازمان«ایسیسکو»، سازمان فرهنگی وابسته به سازمان همکاری اسلامی به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2018 انتخاب شده و قرار است در همان سال نیز چهارمین جشنواره بین‌المللی نقاشی نخجوان برگزار شود.
به گزارش ایسنا، شهر مقدس مشهد نیز برای سال 2017 به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب شده است.

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درخشش هنرمندان ایرانی در نخجوان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات