۵۰۰ تن سیب‌زمینی از کشور صادر شد

عضو هیئت مدیره انجمن ملی سیب زمینی ایران و رئیس انجمن ملی سیب‌زمینی گلستان گفت: تاکنون بیش از ۵۰۰ تن سیب‌زمینی از کشور صادر شده است. به گزارش نامه‌نیوز،‌ رمضان مقصودلو درباره خرید محصول سیب‌زمینی اظهار داشت: از آغاز برداشت سیب زمینی در گلستان تاکنون 35 درصد برابر با 40 هزار تن  سیب زمینی برداشت شده است.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود تا پایان خرداد ماه اسال بیش از 80 تا 90 درصد محصول سیب زمینی در استان گلستان برداشت شود.

عضو هیئت مدیره انجمن ملی سیب زمینی ایران تصریح کرد: تاکنون 500 تن سیب زمینی به کارخانجات فرآوری ارسال شده و 500 تن هم به کشورهای قزاقستان، ترکمنستان، افغانستان و عراق صادر شده است.

وی گفت: امسال 200 میلیارد تومان مشوق های صاداراتی برای سیب زمینی و لبنیاتی در نظر گرفته شده که این مشوق‌های به صادر کنندگانی داده می‌شود که سیب‌زمینی خود را به کشورهای همسایه صادر کنند.

مقصودلو از مشکل این روزهای سیب‌زمینی‌کاران گلستانی اظهار کرد: قیمت تمام شده سیب زمینی برای کشاورزان 600 تومان است که این روزها این محصول با قیمت 350 تا 400 تومان خریداری می‌شود.

رئیس انجمن ملی سیب زمینی گلستان گفت: عرضه زیاد وتقاضای کم، رعایت نکردن الگوی کشت ومیزان پایین صادرات و رعایت نکردن بسته بندی و سورتینگ از علل کاهش قیمت این محصول است.

وی همچنین از امضاء قرارداد با کشور قزاقستان برای اجاره کانتینرهای یخچال‌دار برای حمل سیب‌زمینی گلستان خبر داد و افزود: با تحویل این کانتیرن‌ها سیب‌زمینی گلستان به کشور روسیه صادر می‌شود.

مقصودلو حمل ریلی وکشتی ورعایت الگوی کشت را از مهم‌‍ترین راه‌های حل مشکل سیب‌زمینی‌کاران کشور اعلام کرد و اظهار داشت: حمل ریلی یک چهارم تا یک پنجم هزینه حمل را کاهش می‌دهد.

رئیس انجمن ملی سیب زمینی گلستان اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود از سطح 4 هزار و200 هکتار سیب‌زمینی استان گلستان بیش از 110 هزار تن سیب زمینی برداشت شود.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۵۰۰ تن سیب‌زمینی از کشور صادر شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات