باید و نبایدهای بخش معدن به شورای گفتگو ارایه شود

اسماعیل جبارزاده شنبه شب در بیست و یکمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، اظهار کرد : بر این اساس کمیته بررسی مسائل بخش معدن استان باید تشکیل شود تا بررسی ها تخصصی انجام شود .
وی افزود : پارسال حدود 85 درصد مصوبات شورای گفتگو محقق شده و انتظار داریم در بخش معدن نیز تمام مصوبات عملیاتی شود .
جبارزاده بیان داشت : حمایت های لازم از طرف دولت انجام شده به طوری که پارسال مثلا 2 هلیکوپتر برای فعالیت های ژئوفیزیک هوایی در استان با هزینه 300 میلیارد ریال اختصاص یافته تا شناسایی معادن سریعتر، دقیق تر و تخصصی تر صورت گیرد و امکان استفاده بیشتر از ظرفیت های معدنی آذربایجان شرقی افزایش یاید .
استاندار آذربایجان شرقی همچنین از معرفی استان به عنوان الگو در موضوع اقتصاد مقاومتی در کشور از طرف وزارت کشور به رهبر معظم انقلاب خبر داد و افزود : این موضوع به رهبری منعکس شده و ایشان آنرا قدم مناسبی برای تحقق اقتصاد مقاومتی دانسته اند .
جبارزاده همچنین خاطر نشان کرد : اعتقاد دارم در تحقق شعار سال سهم انجمن های صنایع به خصوص صنایع غذایی بسیار عمده خواهد بود و از طرف دیگر نقش مهمی را در افزایش صادرات غیر نفتی از استان بازی خواهند کرد .
رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت : استانداردهای بین المللی باید در اکتشاف معادن رعایت شود .
حجت الاسلام حکمتعلی مظفری همچنین بیان داشت: پس از اکتشاف معدنی، منطقه نباید به لحاظ زیست محیطی رها شود .
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی هم در این نشست، گفت : با آزاد شدن ثبت محدوده های معدنی توسط دولت یکهزار و 200 محدوده معدنی در استان آزاد و به افراد ذیصلاح واگذار شده و بزرگترین مزایده ها در آذربایجان شرقی صورت گرفته است که شامل 10 مزایده بزرگ می باشد.
حسین نجاتی اظهار کرد : 450 معدن در آذربایجان شرقی فعال هستند و 120 معدن نیز در حال سلب مسئولیت و واگذاری به افراد دیگر یا برگزاری مزایده دوباره است .
وی افزود : رشد منفی درآمد معدنی استان نیز به رشد 51 درصد رسیده و حقوق دولتی معدن نیز افزایش یافته است .
نجاتی با بیان اینکه 67 درصد پروانه های اکتشاف هم در آذربایجان شرقی افزایش یافته است، گفت : پهنه اهر و قره آغاج واگذار شده است و پهنه میانه نیز از طریق مزایده واگذار می شود .
رئیس اتاق بازرگانی آذربایجان شرقی هم در این نشست اظهار کرد : 18 درصد معادن کشور در این استان قرار دارد که ثروت بزرگی محسوب می شود .
صمد حسن زاده اضافه کرد : ولی به علت سیاست های غلط گذشته تا کنون نتوانسته ایم از ثروت معادن به خوبی بهره مند شویم .
3093/518

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «باید و نبایدهای بخش معدن به شورای گفتگو ارایه شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات