سیاستهای اقتصاد مقاومتی در گمرک خراسان عملی شد

مسعود عاطفی شنبه شب در نشست شورای اداری خراسان رضوی افزود: امروز تشریفات گمرکی به وسیله سامانه جامع گمرکی شهرک صنعتی خیام در کمتر از نیم ساعت برای مسیرهای سبز و زرد اجرا می شود.
وی ادامه داد: استقرار سامانه جامعه گمرکی باعث شده صادرکننده و واردکننده به صورت شبانه روزی به گمرک متصل باشند.
ناظر گمرکات خراسان رضوی گفت: رویه انتخاب مسیر در بحث تجارت بین المللی کالا بدینگونه است که ترخیص کالا در مسیر سبز 24 ساعت، در مسیر زرد 48 ساعت و در مسیر قرمز که نیاز به اخذ مجوز دارد ظرف 72 ساعت باید صورت گیرد.
وی افزود: پارسال 2400 ترانزیت برای مسائل گمرکی از نیشابور ابتدا به مشهد آمد و پس از انجام تشرفات گمرکی به سمت مرزهای غربی کشور روانه می شد.
عاطفی ادامه داد: در حالی که در روز افتتاح پیش بینی می شد روزانه 250 کامیون در ماه ترخیص شود امروز پس از گذشت 17 روز از افتتاح سامانه مذکور 273 کامیون صادرات صورت می گیرد.
وی گفت: رکورد ترخیص کالا در این سامانه شش ثانیه است که رکورد بی نظیری در خراسان محسوب می شود.
ناظر گمرکات خراسان رضوی افزود: اعطای نیابت گمرکی به پست برای ارسال مراسلات خارجی از دیگر سیاستهای اقتصاد مقاومتی است.
وی گفت: گمرک خراسان آمادگی خود را اعلام می کند تا در صورت همکاری شهرستانها در اسرع وقت و در تمامی شهرکهای صنعتی این نیابت اعطا شود تا کالا در خود کارخانه تولیدکننده ترخیص شود.
7500/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سیاستهای اقتصاد مقاومتی در گمرک خراسان عملی شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات